Wpis z mikrobloga

@Krysztalowa: @DryfWiatrowZachodnich:
Nie robię listy na bieżąco więc tak na szybko z głowy:
Policja tu prawie nie istnieje i w większości przypadków musisz liczyć na siebie. Gdy cię ktoś oszuka na norweskim allegro (finn.no) to Policja nic nie zrobi bo tu nie ma jak w Polsce art. 286 k.k.. Czyli jak kupisz telefon za 2 000 NOK i dostaniesz cegłę to twoja jedyna droga to adwokat i sądy. Dopóki nie
  • Odpowiedz
Policja tu prawie nie istnieje i w większości przypadków musisz liczyć na siebie. Gdy cię ktoś oszuka na norweskim allegro (finn.no) to Policja nic nie zrobi bo tu nie ma jak w Polsce art. 286 k.k.. Czyli jak kupisz telefon za 2 000 NOK i dostaniesz cegłę to twoja jedyna droga to adwokat i sądy. Dopóki nie wygrasz sprawy to całość leci z twojej kieszeni, a to jest ładnych kilkadziesiąt tysięcy koron.
DryfWiatrowZachodnich - > Policja tu prawie nie istnieje i w większości przypadków mu...

źródło: comment_1660517802IOtT0bJCbk4FzODdKhJpZ9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jasonfly: Kurcze to mnie zmartwiłeś i to mocno. Dziękuję za informację i będę mieć to na uwadze. Wygląda na to, że Norwegia spadnie o kilka punktów na liście krajów rozważanych ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Będąc całkowicie szczerą to miałam kilka osób które wyjeżdżały do Norwegii sezonowo i sobie chwaliły. Z opowieści zrodziło mi się w głowie naiwne złudzenie spokoju i całkiem ok zarobków, ale nie na tyle żeby rzucić wszystko i wyjechać. No i fakt chłodniejszego klimatu też mi bardzo odpowiada. Można powiedzieć, że moje myślenie jest bardzo naiwne, ale niestety pokutuje u mnie fakt, że nie znam nikogo kto wyjechał z kraju na
  • Odpowiedz
@Krysztalowa: mhm, powiem tak... sezonowo bardzo ok. Szczegolnie jak firma zalatwia formalnosci, pokoj, daje robote pod nos, mozna tluc nadgodziny. Pogoda wbrew pozorom fajna, genialne powietrze, jedyne co mnie klulo to bardzo pozno zaczynajaca sie "pora ciepla".

Z wad... coz:
1. gigantyczne koszty zycia. Masa idzie na jedzenie, na wynajem, jak nie chcesz mieszkac w pokoju z obcymi ludzmi a nie masz chlopaka i chcesz sama to naprawde sporo na to
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Raczej aspekt sezonowy jest nie dla mnie, bo w moim przypadku raczej chodzi o to, żeby mieć święty spokój na stałe. Mam wykształcenie i o pracę w zawodzie raczej nigdzie się nie będę musiała martwić. Jestem jedną z tych osób, które po prostu mają coraz bardziej dość polski i jej problemów. Niby nie jest źle, ale dobrze też nie. W dodatku coraz mniej widzę szansę na poprawę, więc rozglądam się
  • Odpowiedz
@Krysztalowa: z ciekawosci, jakie wyksztalcenie?

Mhm, wiesz... duzo zalezy od tego ile masz tu w kraju. Za granica, na zachodzie zyje sie duzo prosciej, ale glownie jak tam sie urodzisz i przechodzisz przez ta sama sciezke co w Polsce. Emigrujac zaczynasz od mniej wiecej zera, wiec nawet jak planujesz pojechac i nie wracac, zostaw sobie w mozgu jakas opcje ze jesli cos pojdzie nie tak sie wycofasz i sprobujesz na nowo
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Grafika komputerowa z dodatkowym ukierunkowaniem pod 3D. Zdarza mi się współpracować z klientami z poza kraju, więc to mi nie robi różnicy. Bardziej mnie zmartwiło to co pisaliście o podejściu do prawa w Norwegii. Faktury to już jest utrapienie i sądzenie się z całym światem o każdy grosz mnie delikatnie mówiąc #!$%@? (,)
  • Odpowiedz
@Krysztalowa: a, ok, brzmi niezle, tylko wez pod uwage ze w skandynawii jest bardzo plaski rozstrzal zarobkow, i jak tu w Polsce masz przykladowo 3x tyle co srednia krajowa, to tam wcale tak nie bedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednoczesnie nie znaczy to ze bedziesz miala mniej [chociaz uwaga, jak ktos jest specjalista IT moze wystapic taki paradoks ze wliczajac koszta zycia bedzie mniej], po prostu to
  • Odpowiedz
@Krysztalowa: to znaczy nie skreslaj moze tej Norwegii tak calkiem, bo ja jak pisalem mialem niewyobrazalnego pecha i moze jednak jest nieco inaczej, ale mega cudow sie nie spodziewaj. Poczytaj, popytaj innych, tylko uwaga - w internecie jak sa wypowiedzi emigrantow czesto jest propaganda sukcesu, i masa ludzi co ma sluszne uwagi sie nie odzywa bo jak to tak, na super Norwegie #!$%@??! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jasonfly: bede wdzieczny jak podrzucisz, moze byc po norwesku


@DryfWiatrowZachodnich: @Krysztalowa:

https://www.nrk.no/dokumentar/xl/_-fuck-arbeidstilsynet_-aldri-fortell-sannheten-til-dem_-1.13510520

Materiał filmowy jest na samym dole.

Grafika komputerowa z dodatkowym ukierunkowaniem pod 3D.


@Krysztalowa: nie wiem jak w twoim przypadku, ale np. we frontendzie firmy wymagja plynnego norweskiego z racji pracy z klientem. Z mojego bliskiego otoczenia ktos dostal prace na pol roku za stawke jak w spozywczaku z wymogiem nauczenia sie jezyka albo nie bedzie
  • Odpowiedz