Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ekscentryczny_obserwator: czy ja wiem... W zespole mam osoby które siedzą w Javie/Kotlinie po 10 lat a awans dostał gość co zaczął rok temu. To chyba nie jest aż tak prosta zależność, ale na pewno pomaga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mpower: nie wszyscy chcą być staff czy leader czy #!$%@? devem bo to wchodzi na zarządzanie i calle które dyktują ci kiedy musisz pracować. Są nawet osoby które wolą zarabiać mniej ale nie być seniorem bo od mida się prawie nic nie wymaga a od seniora wszystkiego się oczekuje. No i jeszcze kwestia że większość devow jest mierna xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ekscentryczny_obserwator: pod tym faktycznie mogę się podpisać. W moim przypadku wiem, że niektórzy chcieliby awansować ale zwyczajnie nie mają predyspozycji. Ale jak napisałeś, są też tacy którym wystarcza bycie midem/seniorem. U mnie na szczęście te wszystkie calle nie są i nie będą dyktować mi życia, firma na szczęście dosyć zdroworozsądkowo podchodzi do tematu :D zrobiłem sobie wcześniej research zanim zacząłem cisnąć w tym kierunku, tak naprawdę już od jakiegoś czasu robię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sofianpies: w tym momencie w żadnym razie, po zmianie technologii zupełnie wypadłem z obiegu. Poza tym uważam że dużo ważniejsze od bycia ekspertem w konkretnym języku jest rozwijanie się w tematach ogólnie architektury itd. Nigdy nie miałem aspiracji na bycie guru PHP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LubieSzaszylkiZLublina: bardzo chętnie bym poznał jakieś oficjalne polskie tłumaczenie, ale niestety nie mam pojęcia. Można to chyba podciągnąć pod coś w stylu "główny inżynier" czy "tech lead". W moim przypadku jest to stanowisko przejściowe między programistą a architektem.