Wpis z mikrobloga

Wylosowałam następujący zestaw:

1. Udaj się na zorganizowany spływ i rozpocznij swoją przygodę z kajakarstwem.
2. Zacznij ćwiczyć i prowadzić zdrowy tryb życia.
3. Trwa sezon na pomidory, przygotuj potrawę lub przetwory z ich wykorzystaniem.

Miałam zupełnie inny plan, chciałam iść na kajaki, niestety z pewnych względów musiałam zrezygnować i w oógle dopiero dziś miałam możliwość zrobienia mojego mirkowyzwania. Ćwiczę i prowadzę zdrowy tryb życia, więc jedyne co mi zostało to potrawy z pomidorów. Ale przez to, że odrabiam zadanie na ostatnią chwilę, postanowiłam sobie troszkę utrudnić. Wybrałam zestaw nr 3. i postanowiłam, że każdy dzisiejszy posiłek będzie z pomidorami. Tak że zaczynamy!
1. Śniadanie – szakszuka z chorizo, cebulą i cukinią. Zdecydowanie najmniej urodziwy posiłek, jaki mi dziś wyszedł, niestety jajka się trochę rozlały, więc za bardzo ich tam nie widać.
2. Drugie śniadanie – tutaj w końcu była okazja, zęby wykorzystać pomidory, które zamarynowałam prawie dokładnie 7 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) I tak powstała sałatka caprese + sałata i oliwki.
3. Obiad – pomidorowe curry z ciecierzycą, batatami i szpinakiem oraz chlebkiem naan. Tutaj mi się przypomniało o obowiązkowej karteczce z nickiem xD Mam nadzieję, że to nie problem, że na dwóch zdjęciach jej nie ma.
4. Podwieczorek – a tutaj mamy sernik pomidorowy! Na spodzie płatki owsiane z masłem i bazylią, następnie twaróg, serek wiejski, koncentrat pomidorowy, czosnek i trochę cukru, a na górze pomidory w galaretce truskawkowej.
5. Kolacja – muszę przyznać, że trochę skończyły mi się pomysły na pomidorowe rzeczy, więc zrobiłam prostą sałatkę z makaronem, sałatą, serem pleśniowym i pomidorami, tym razem suszonymi.
Uprzedzam pytania – nie, jeszcze nie zjadłam kolacji xD Dopiero skoczyłam jeść obiad, ale mam dziś dość napięty grafik, więc przygotowałam sobie jedzenie od rana, żeby później tylko w wolnych chwilach jeść.
#mirkowyzwanie #gotujzwykopem
Limonene - Wylosowałam następujący zestaw:

1. Udaj się na zorganizowany spływ i ro...

źródło: comment_1660222350Hhj823VBLHq15gMRbKSYQv.jpg

Pobierz
  • 1