Wpis z mikrobloga

Jadę na długi weekend pierwszy raz w Pieniny z zamiarem wdrapania się na Wysoką (Jaworki -> Szczawnica) i Trzy Korony (Krościenko -> Sokolica -> Trzy Korony -> Krościenko). Na razie pogoda zapowiada się średnio #!$%@?, jak sie nie poprawi do weekendu to wbijać w to jak będzie padać czy za duże ryzyko? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nigdy nie chodziłem po górach w deszczu.

Jeżeli lepiej odpuścić, to myślę, żeby obskoczyć zamki, okolice dunajca, może do Wieliczki i Krakowa żeby sie nie nudzić, co tam warto w okolicy zobaczyć w #!$%@?ą pogodę?
#pieniny #gory
  • 7
@tagan: Końcówka podejścia z Jaworków przez Homole i Polanę pod Wysoką jest dość stroma i pamiętam, że jesienią było tam dość ślisko - błoto i liście, w deszczu może być podobnie - ale w sumie to tylko takie 100-200m i dało radę przejść ( ͡° ͜ʖ ͡°). Za to nie polecałbym tamtędy schodzić wtedy - lepiej na płasko i bardziej malowniczo żółtym. A w Wąwozie Homole może
@PaaD: Zapomniałem dodać, że na Wysoką chce iść żółtym a potem niebieskim szlakiem, więc tą dłuższą ale łagodniejszą wersją. Homole zostawiam na inny wypad :)
@PaaD: Samochód w Szczawnicy, stamtąd busem do Jaworek, piechotą żółtym, niebieskim, Wysoka i dalej niebieskim do Szczawnicy do samochodu ( ͡º ͜ʖ͡º)