Wpis z mikrobloga

Jaki router LTE z anteną zewnętrzną na zadupie (chcę ją wystawić pod samym dachem na piętrze, z kierunkiem na anteny)? Będzie to łapało sygnał zdecydowanie lepiej niż zwykły telefon? Aktualnie telefon daje radę gdy zrobię z niego router wifi, zostawiając na balkonie na piętrze, ale w dwie osoby do pracy już nie wydala podczas spotkań online.
#telefony #internet #lte #isp #technologia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ranger: Huawei B818, a jeśli jest budżet to jakieś nowe ZTE z 5G. Zakup anteny zewnętrznej to nie taka prosta sprawa, zasięg może być nawet gorszy niż przy użyciu wbudowanych anten bo prawdopodobnie stracisz agregację pasm.
  • Odpowiedz
@Ranger: zobacz sobie najpierw jakich masz operatorów i jakie pasma na nadajnikach w okolicy.

B818 jest bardzo dobrym routerem. Jak zewnętrzne to zamiast anten dodatkwych jakis router odu-idu byłby lepszy tylko duzo drozszy.
  • Odpowiedz
@sqbi_: w okolicy jest tylko jedna antena Plusa, więc dylemat agregacji chyba znika? Przy czym taki router sam w sobie ma mocniejsze anteny niż telefon, tak? Więc jeśli postawię go w miejscu, w którym aktualnie telefon daje radę, to sam powinien radzić sobie jeszcze lepiej z zasięgiem?
  • Odpowiedz
@Ranger: Router agreguje pasma z jednego nadajnika. I tak, taki B818 postawiony w tym samym miejscu wyciąga lepsza prędkości niż nie jeden flagowiec. Nie jestem ekspertem bo z tego można się doktoryzować, ale porównywałem predkości z B818 do różnych telefonów, a także starszego typu routera LTE cat.4 Różnia jest wyraźna.
  • Odpowiedz
  • 1
@kwiat_2_0: Ostatecznie puścili na wsi światłowód Orange xD
Nie ma wody, nie ma kanalizacji, nie ma utwardzonych dróg, ledwo jest prąd, ale Internet cywilizowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz