Wpis z mikrobloga

Byłem ostatnio na myjni samochodowej i była tam aktywna piana. I się tak zastanawiam hit czy kit ? Dla mnie to fajnie wyglądalo ale czy to faktycznie domyje auto ;P? W domu używam myjki ciśnienowej Lavor Vertigo 160barów i ładuje płyn do mycia naczyń do spryskiwania a potem ciśnienem walczę. Jest sens wydawać te 200zł za pianownice PA? Dużo tych środków shodzi ? Duża była by różnica w stosunku do ludwika ładowanego do pojemnika na detergent w myjce ?
#cardetaling #motoryzacja #samochody #pytanie #kiciochpyta
Niebadzlosiem - Byłem ostatnio na myjni samochodowej i była tam aktywna piana. I się ...

źródło: comment_1660125884ALKStg8DeuC1kL2LozsFkA.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Borys125: A to git. Polecam kupic sobie wiadro i separator i wtedy całkiem ręcznie ogarnac auto. Wtedy lepiej je sobie domyjesz i nałożenie jakies ochrony na karoserie dłużej wytrzyma
  • Odpowiedz
I się tak zastanawiam hit czy kit ?


@Niebadzlosiem: zdecydowanie hit, o ile piana jest dobra. Na "mojej" myjni elegancko zmiękcza ślady po owadach i inne takie zabrudzenia, schodzą przy myciu rękawicą bez problemu.
  • Odpowiedz
@jalop: Chyba tak, jedynie na masce lakier schodzi bo jak na wakacje pojechałemn ptaki mi osrały i przejadło xD
Za to brud ładnie schodzi :D
@bidzej: Co:O Jak to ? Cholipka uzywalem bo tani był no i poza tymi miejscami co ptaki osrały to lakier się trzyma xD
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: no lakier samochodowy (już od dawna wodny) to jednak nie jest emalia, stal nierdzewna, ani ceramika - a do tego służy płyn do naczyń ( ͡° ͜ʖ ͡°)- Nie ma dodatków chroniących lakier w jakikolwiek sposób. W końcu z jakiegoś powodu istnieje coś takiego jak szampon do samochodu.
Nie wiem w jakim stanie masz ten lakier, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że
  • Odpowiedz
@bidzej: Wiesz co no idealny być nie musi to 22 letni Passat B5 z ryskami i z maską z której schodzi lakier i nie zamierzam z tymi nic robić :P Ot szukam środka którym szybko umyję auto stąd płyn do mycia naczyń albo myślałęm nad pianownicą PA. Nie musi być idealny ważny by z grubsza szybko umyć auto co jakiś czas bez 30 minutowego szorowania gąbką :P
Zatem
to idzie tak
  • Odpowiedz
z maską z której schodzi lakier


@Niebadzlosiem: no paczpan ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

3. płyn do mycia naczyń + ciśnienie


co ty z tym płynem do naczyń???

W najprostszym wydaniu to idzie tak:
1. mycie ciśnieniowe, żeby spłukać piasek i inne twarde zabrudzenia bez wcierania ich w lakier
2. piana + gąbka/rękawica
3. spłukanie
4. ewentualnie jakieś bajery typu wosk czy coś
  • Odpowiedz
no lubie go bo tani jest xD 5zł za butelkę i na sezon starczy


@Niebadzlosiem: no nie jest to najlepszy wyznacznik przydatności do mycia samochodu. Tym bardziej, że ewentualna korekta lakieru albo lakierowanie samochodu po takim traktowaniu jednak wychodzi całkiem drogo ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@bidzej: #zawszegratem xD Passat B5 i lakiernik/blacharz nie idą w parzę :P Ma być czysty z grubsza nie idealny ;P
jeżdzę nim po krzakach więc lakieru mi i tak nie szkoda. Sprzedać go nie zamierzam to zajechać mogę. Kolejne auto chyba kupię terenówkę pokrytą raptoprem to czyścić będzie można drucianką prawie że xD
  • Odpowiedz