Wpis z mikrobloga

@bastek66: Za moich czasów to tacy jak ten po lewej słuchali metalu i znali się na komputerach. Dziś udają dziewczyny, żeby ogrywać w gierkach prawdziwe dziewczyny.
Swoją drogą, nie spodziewałem się, że esport kobiet zostanie zalany chłopami jako pierwszy, bo zdawałoby się, że tu różnica płci nie znaczy aż tyle, a tu proszę.
  • Odpowiedz
@bastek66: ale tak całkiem serio - dlaczego laski są #!$%@? w gry komputerowe? Przeciez nie ma fizycznych ograniczeń jak w sporcie. Kwestia osłabionego refleksu? Nie wydaje się genetycznie u kobiet jakoś gorsza na tyle zeby w RL być gorszym.

Tutaj mi się zdaje, ze serio to czy ktos jest trans czy nie, nie powinno robić różnicy, nie wiem nawet czy kobieca kategoria jest w ogóle potrzebna.
  • Odpowiedz
@iAmTS: W nitce z której wziąłem ten obrazek pisali że w Rocket League nie ma podziału na faceci i baby tylko Wszyscy i nowo-utworzona Women w której są kobiety i trzecioligowi faceci( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@iAmTS:

ale tak całkiem serio - dlaczego laski są #!$%@? w gry komputerowe? Przeciez nie ma fizycznych ograniczeń jak w sporcie. Kwestia osłabionego refleksu? Nie wydaje się genetycznie u kobiet jakoś gorsza na tyle zeby w RL być gorszym.

Mało osób wie, że refleks ujemnie koreluje z inteligencją (tzn. im wyższa ona, tym niższy czas reakcji, i im wyższy czas reakcji, tym niższa ona), a kobiety na testach są średnio 4,5
  • Odpowiedz
Są jednak kategorie, gdzie ta różnica jest dużo głębsza (10-15), np. inteligencja przestrzenna i rotacja mentalna. Przed osiadłym trybem życia to mężczyźni polowali, więc musieli sobie liczyć w głowie parabole przy rzucaniu dzidą, strzelaniu z łuku itd.

Poza tym fizyczne ograniczenia przekładają się na częstsze lękliwe cechy osobowości u kobiet. Jak kiedyś widziałeś Neo albo f0resta grających w CSa to są przy tym niesamowicie wyluzowani, a babka może nie wytrzymać presji na
  • Odpowiedz