Wpis z mikrobloga

Mireczki: jakieś protipy odnośnie ubezpieczenia OC na samochód? Chce kupić swój pierwszy wóz i sprawdziłem i wychodzi mi, że będę musiał zapłacić około 2000zł (prawko zdam w przyszłym miesiącu dopiero), mam 22 lata.Ogólne porady czytałem, ale może ktoś ostatnio był w podobnej sytuacji ma lekarstwo i się z nim podzieli ;) Aha, z tego co rozumiem OC jest na rok. Jak kupię auto to co ze starym OC? Nie będę płacić za cały rok? Czy mogę płacić w kilku ratach? Nie chce o to pytać rodziców, bo nie wiedzą póki co, że zacząłem robić prawko nawet.

Pozdrawiam!

#auto #prawojazdy #ubezpieczenia #oc #kupnoauta
  • 20
  • Odpowiedz
I tak nie chce dać auta na ojca, bo w razie W straci składki. DOdatkowo sam chce budować własną historię i robić zniżki. Wyszło mi jak powiedziałem około 2000zł, ktoś wie o ile spadnie w kolejnym roku?

AHa, a różowy pasek to chyba nieustawiony. Dawno sie nie logowałem

#pomocy
  • Odpowiedz
@tstudent: Najpierw zdaj egzamin, potem kup samochód, na końcu martw się o OC. W Twojej sytuacji najlepsze by było wpisanie któregoś z rodziców jako współużytkownika do polisy, co zetnie koszty mniej więcej o połowę (jeśli należą im się sensowne zniżki). Polisa poprzedniego właściciela, jeśli jest opłacona na cały rok jest ważna także dla Ciebie (póki nie przerejestrujesz auta, na co masz 30 dni od zakupu). Swoją polisę zawierasz z dowolnym ubezpieczycielem
  • Odpowiedz
@tstudent: wejdź na rankomat pl i sobie oblicz. Nie kupuj nic powyżej silnika 1.9 i nic 20 letniego bo stawki tez idą w górę w zależności od pojemności i wieku samochodu. Ja mam 22 lata. Od dwóch lat mam swój samochod. Jestem jedynym właścicielem i płace 340 albo 360zl. Z tym, że ja OC place juz od 2006 roku stąd taka niska kwota.

Ty masz lipe, wiec albo będziesz płacić ponad
  • Odpowiedz
@tstudent: Dokładnie, najlepiej wpisać rodzica jako współwłaściciela, ponieważ już na starcie płacisz mniej, a Tobie zniżki i tak lecą.

Jeśli kupujesz samochód z OC ważnym np. do 15.03, to jest ona ważna do 15.03. Jednak gdy przerejestrujesz samochód (na co masz TEORETYCZNIE 30 dni), musisz wykupić nowe OC.
  • Odpowiedz
Niby najlepiej połączyć polise, ale nie chce upierdzielić zniżki rodzicom. Poza tym już widzę te oczy jak coś się stanie: olaboga, a nie mówiłem?! Wolę trochę więcej zapłacić, ale liczyć wyłącznie na siebie, ale mimo wszystko jeżeli istnieje jakaś metoda to chętnie bym ją poznał.
  • Odpowiedz
@tstudent: Jeżeli nie chcesz nikogo wpisać jako współwłaściciela to zaczynasz od 0. I nie da się tego zmienić. Zaczynasz od pełnej stawki, i wraz z czasem lecą Ci zniżki.
  • Odpowiedz
@desygnat: auto na pewno będzie powyżej 2.0 i bardzo możliwe, że będzie miało nawet ponad 20 lat xD Ewentualnie około 10. Nie chcę kupować dupowozu, tlyko samochód w którym będę się dobrze czuł i fajnie mi się będzie jeździło.
  • Odpowiedz
A jak jest z tym spadkiem zniżek z roku na rok? Będzie to rzędu: 2000(I rok), 1950 (II rok), czy raczej: 2000 i 1800, albo 2000 i 1500?
  • Odpowiedz
@tstudent: skoro będzie Cię stać na paliwo do powyżej 2.0 to i na OC Cię będzie stać ;p ale jest naprawdę masa samochodów poniżej tej pojemności co się super jeździ i nie są zwykłymi dupowozami. Zdaj najpierw prawko;p
  • Odpowiedz
O kurde! To nieźle ze zniżkami. Powiem tak, niby mnie stać na te 2k rocznie, ale to sporawo jednak. Chyba zatem będę musiał zrobić tak, że kupie auto i potem pokaże rodzicą i jak sami zaproponują to ok, a jak nie to sam wezmę. Jeżeli na zarejestrowanie mam 30dni to spoko.
  • Odpowiedz