Wpis z mikrobloga

@Ostrzewtlumie: Nie wiem dla których kibiców, bo z tego co czytam grupki/fora to raczej panuje niezadowolenie/niezrozumienie tej decyzji.

Wam się jeszcze oczy otworzą jak wam teraz przyjdzie oglądać hamulcowego Pulisica wymuszającego faule 40m od bramki, albo leniwego Havertza, Ziyecha.
  • Odpowiedz
@ZagubionyPodroznik: niezadowolenie bo ludzie go lubili ale nie za sporotową postawe a za charakter. Na twitterze duzo ludzi sie cieszy ze odchodzi.
Z reszta ponoc mial juz kwas z Tuchelem pod koniec sezonu i w pre sezonie.
Normalna sprawa ze odchodzi. W Chelsea psycha mu nie do jechala, siadly wszystkie aspekty sportowe, no i w lidze nie ma kilometrow wolnego pola jak w meczach ze świetymi. No i zarabial 270k
  • Odpowiedz
@Ostrzewtlumie: Wszyscy prezentowali podobną sportową postawę, więc jeśli mam wybierać to wolę Wernera, który do tego dokłada jeszcze waleczny charakter. Z resztą patrząc na ostatnie 2 sezony to Werner miał dużo lepsze liczby (bramki + asysty) niż oni.
Jeśli problem miał do Tuchela za to, że nie grał to ja się nie dziwie, że chciał odejść. LM wygrywaliśmy grając Werner-Havertz-Mount i tak w sumie graliśmy najlepsze mecze. Poprzedni sezon to
  • Odpowiedz
  • 0
@ZagubionyPodroznik no trudno było nie zmieniać jak piłkarze w lidze nie umieją strzelać i taki Werner ma 4 gole na cały sezon. Poza tym on nie jest typowym napastnikiem, gra bliżej lewej strony(nawet w Lipsku tak grał) więc samo przyjście Sterlinga go spycha w hierarchii. Broja to właśnie napastnik za Lukaku. W tamtym sezonie więcej goli w lidze niż Werner ;)
  • Odpowiedz
@Ostrzewtlumie: Myślę, że strzelać to umieją, ale żeby zdobywać bramki na tym poziomie to trzeba trochę więcej - zgrać się ze sobą, złapać wspólny rytm itd. A tego nie da się zrobić, gdy co mecz grają praktycznie inni zawodnicy. W pierwszym sezonie jeszcze to ok wyglądało, ale później jak przyszedł Lukaku (którego Tuchel nie chciał) to Tuchel się pogubił i zaczął kombinować ze składem szukając miejsca dla niego.
Dla porównania
  • Odpowiedz
@ZagubionyPodroznik: Ciagnał ofensywę xDDD Byl wlasnie jednym z powodow dlaczego tak ofensywa grala.
Wspomniales Mane-Firmino-Salah. Faktycznie graja caly czas. W Chelsea od okienka w 2020 tez bylo duzo meczow gdzie grali ci sami. Mamy 2022 i tylko Mount odpalil. Werner w lidze ma zawrotne 10 goli.... Dwa lata to juz dostateczna weryfikacja. Ja bym sie pozbyl wszystkich poza Mountem ale w jedno okienko przy jednoczesnych problemach w defensywie to nierealne.
  • Odpowiedz
@Ostrzewtlumie: Tylko w pierwszym sezonie Tuchela nie było dużej rotacji i twierdzę, że wtedy nasza gra w ofensywie wyglądała najlepiej. Co prawda nie było nikogo wyróżniającego się, ale potrafiliśmy sklejać akcje i strzelać bramki.
Co do Wernera to odkąd dołączył do momentu jego kontuzji po meczu z Zenitem(czyli prawie 1,5 sezonu) był zawodnikiem, który miał najwięcej bramek i asyst licząc wszystkie rozgrywki. Mimo, że sporo pudłował to zawsze jakąś bramkę,
  • Odpowiedz
@Ostrzewtlumie: @ZagubionyPodroznik: Po pierwsze Tuchel wkurzył się na Wernera za wypowiedzi o tym, że może poszukać sobie spełnienia/szczęścia gdzieś indziej. A jak wierzyć Romano to Werner był dogadany z Liskiem już w Czerwcu to wychodzi, że grał ewidentnie na transfer. Po drugie w przypadku Wernera trzeba brać pod uwagę jego zarobki a to co pokazywał na boisku nie było warte takich pieniędzy. Moim zdaniem jego podstawowym problemem było
  • Odpowiedz
@Kristof7: no niestety Raphinha rozwiazalby wiekszosc naszych problemów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie ma zbyt duzego wyboru jesli chodzi o pilkarzy ofensywnych w tym momencie. Z braku laku mozna rozwazyc CR7 na rok/dwa.
No i ja w aktualnym momencie wole Broje niz Havertza na 9. Niemiec idzie drogą rodaka.
  • Odpowiedz