Wpis z mikrobloga

No witam,
mam takie pytanie proste nie skomplikowane - na chłopski rozum tak jakby. Czy w liceum też można się tak #!$%@?ć jak w podstawówce/gimbazjum? czy jak to wygląda. Liczę na to ze nie bede musiał nic robić w domu (jakieś prace domowe i inne gówno). Czy też bedę zmuszony do przymusowej pracy szkolnej po za szkołą?

Pozdrawiam
George the Selve
#liceum
  • 13
@bazyli29391: Jak masz mózg a nie przecier pomidorowy, to żeby tylko zdać szkołę nie musisz absolutnie nic robić po lekcjach, nawet zadań domowych. Ale moim zdaniem warto się niektórych rzeczy uczyć. Weź pod uwagę fakt, że potem już nikt nigdy nie będzie chciał ci za darmo przekazać takiej wiedzy. Ostatnia okazja w życiu, żeby za darmo, mając masę czasu i nie martwiąc się o własne utrzymanie móc się czegoś nauczyć.
@bazyli29391: ja poszedłem do lo ktore trzymalo poziom (bo mowic ze bylo najlepsze w miescie powiatowym to troche beksza) i robiłem absolutnie nic, na luzaku, miałem srednia 4.4 czy cos, a prace domowe odrabialem zwykle w autobusie. na palcach jednej reki moglbym zliczyc ile razy sie naprawde uczylem do sprawdzianu. nawet dzisiaj mnie zastanawia to jakim cudem zdałem z takiego niemieckiego jak ja gowno robilem i byłem tłuk
najpierw cie strasza
@bazyli29391: to zalezy od szkoly. np. u nas w klasach humanistycznych (ktora konczylem) dali jako matematyczke totalna lebiode, a mat-fizowi i bio-chemowi dali #!$%@?, o ktorych dzis pisanoby w gazetach. duzo ludzi gada, ze w LO nie trzeba sie uczyc, zeby zdac, i to jest po czesci prawda, ale w mojej szkole ci, ktorzy dostali sie na dobre studia, akurat sie uczyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bazyli29391: no trzeba miec w miare spoko pamięć zeby zapamietywac z lekcji i sie poza tym nie męczyć, plus logiczne myslenie przydaje sie przy sporej czesci sprawdzianow, wiec jesli lapiesz totalną odklejkę to moze byc troche ciezko, ale nie tak zeby nie zdac np
@bazyli29391: ogólnie to polecam, się tylko bardzo przykładać do przedmiotów, z których piszesz maturę, oraz wypracuj sobie metody na jakieś łatwe oceny, np. zgłaszanie się z lektur mając telefon z odpowiedzią na ławce, czy słuchanie na lekcji jeśli masz nauczycieli, którzy pytają na koniec lekcji z tematu i formułowanie długich, wyczerpujących odpowiedzi, najlepiej uwzględniając jak najwięcej zagadnień, aby wyszło, żę bardzo słuchałeś, przy czym zabierzesz innym opcje do zgłoszenia się :D.