Wpis z mikrobloga

@pilot1123: no jak tak pomyśleć to od strony Piątki też zeszła nie jedna lawina. Ta najbardziej rozsławiona zabrała turystów a wtórna dwóch ratowników TOPR.
To ja bym chyba jednak odradzała Szpiglas xD Kozi jest banalny
@rozowy_dzban: z tego co wiem to główne zagrożenie jest na tym trawersie pod Miedzianym. Nie znam historii tamtych wypadków, ale zimą często szlak jest wydeptany "po dżipiesie", a tak jest faktycznie paskudnie. Podobnie jak i od 5 pod Kosturami.
@pilot1123: Jest bardziej strome i lawiniaste. Sam Kościelec powyżej Karbu z tego co wiem, nie jest już zagrożony lawinami i kursy tam chodzą nawet przy trójkach i czwórkach.
Na Kościelcu byłem zima dwa razy i za.kazdym razem tylko ten próg w końcówce był jakis bardziej wymagający technicznie. Reszta spoko, o ile się ma trochę doświadczenia zimowego.
czwórkach


@hard1: aż tak? Na Karb z pojezierza owszem, ale północna strona Kościelca musiałaby mieć mniej niż 30 stopni, nie mierzyłem ale jakoś nie wydaje mi się żeby miała
@pilot1123: O ile dadzą radę tam dojść przy tej czwórce ;)
Nie znam dokładnego nachylenia ściany, ale Kościelec faktycznie jest jednym z celów szkoleniowych na te najgorsze warunki.