Wpis z mikrobloga

Kupiłem bardzo polecaną Kioxie excerie g2 1tb i dostaje strasznego throtlingu. Pulpit 64 stopnie, przy kopiowaniu paczki 100gb łapie 79 stopni i transfery drastycznie spadają (działa gorzej niż poprzedni na sata). To normalne w tym dysku?
#komputery
  • 13
@kerri: mam tylko dyski ssd (Samsungi i Crucial). one absolutnie nie dostają takich temperatur. Na złączu M2, chyba jest "cieplej", stąd tak ważny jest radiator prawidłowo założony.

edit: masz M.2 więc koniecznie sprawdź radiator
@marek-sisey-tymoszczuk: No radiator mam, ale termopadu nie zmieniłem z poprzedniego dysku (ale ma tylko pół roku) choć jak patrze na testy u Liptona to ta kioxia miała 72 stopnie i była jednym z cieplejszych dysków. Szkoda, tylko że u mnie już przy 76-79 stopniach dostaje ogromnych spadków.
Dałem za nią 320 zł i nie wiem czy na zwrot nie pójdzie. Cena super ale te spadki są zbyt odczuwalne.
Mam Lexara w
przy kopiowaniu paczki 100gb łapie 79 stopni i transfery drastycznie spadają

to może być efekt nie tylko throtllingu ale zapełnienia bufora SLC, ona ma tylko 22GB tego i transfery danych powyżej 22GB spadają z tego powodu.

jak chciałeś dysk do przewalania dużych ilości danych to zły sobie wybrałeś
@kerri:
@kerri: a większy radiator? BTW te temperatury są chore. Jak pomyślę, że u mnie Samsung 870 ma teraz 32 stopnie... i nie odczuwam potrzeby walki o szybsze transfery. Co miałbym tak kopiować? Filmy między dyskami?
@marek-sisey-tymoszczuk: Ogólnie to miałem plextora 256gb nvme i mx500 1tb, ale że do innego kompa w domu był potrzebny dysk a ja dwóch nie potrzebowałem to zostałem z MX500.
I się nadarzyła okazja kupienia kioxi za 318 zł a 1,5 roczny mx500 poszedł za 320 na olx. Człowiek myślał że zrobił biznes a tu trzeba dopłacać do czegoś innego, ehh.

Zobacze jak z lexarem będzie (właśnie zamówilem) bo te radiatory to
@10129: Ten Samsung 980 byl za 400 zł z Amazonu niedawno. Lexar niby wydajniejszy ciut ale te Samsungi chyba pewniejsze pod względem bezawaryjności.
@kerri: ten samsung to też nie jest optymalny wybór jak chcesz dużo danych przewalać, ale lepszy mimo wszystko, przy 160GB wysiadł.
https://tpucdn.com/review/samsung-980-non-pro-1-tb/images/write-over-time.png

ogólnie na to się nie patrzy polecając komuś dysk do gier/systemu bo.. ludzie takich rzeczy nie robią. a jak robią to bardzo rzadko i to nie ma znaczenia, ze poczekają dłużej nieco z 10 razy w roku, to są minuty różnicy.

nawet gier się nie instaluje już przecież, się
@10129: a są dwie wersje? bo nie widziałem.

W sumie warto dodać jeszcze że całkiem zdjąłem radiator który był do płyty głównej, razem ze sporym termopadem.
W sumie żałuję że kioxi nie sprawdziłem bez tego radiatora, ciekawe jakby wtedy działała bo może on był częściowym winowajcą.
Choć testy na yt pokazywaly 20 stopni różnicy między kioxia a lexarem.