Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich, 2 tygodnie temu przestało odbierać mi kanały na dekoderze Vu+Duo, z początku myślałem ze to antena została zruszana lub padł konwerter. W tamtym tygodniu przyjechał gość i ustawił antenę i przy okazji wymienił konwerter, ponieważ według sprawdzenia bardzo słabo odbierał. Dodam ze dziele antenę z sąsiadem (sąsiad posiada Zgemme i nie wiem dokładnie jaki model), u sąsiada po ustawieniu anteny sygnał wacha się w granicach 70-80% a u mnie zero. Po przeszukaniu kanałów znalazło tylko 17 (głównie zagraniczne). Po sprawdzeniu kilku sygnał jest ok. 36% i moim zdaniem prawdopodobna przyczyna może być ze coś jest nie tak z glowica (tuner posiada 2 głowice, przepinalem z jednej na druga plus zmieniałem konfiguracje ale niestety taki sam efekt). I chce was się zapytać czy ktoś miał podobny problem? Czy idzie to jakoś naprawić?

Dorzucam zdjecia do wglądu, jak coś jest nie tak ze zdjęciem to podeśle jeszcze raz.
Pozdrawiam

#cccam #enigma2 #vu #vuplus
damian3381 - Witam wszystkich, 2 tygodnie temu przestało odbierać mi kanały na dekode...

źródło: comment_1659869181HwGcLtczkfENT5LM6GYzGK.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian3381: dokladnie, u mnie było podobnie , podłączyłem swój u sąsiada i dekoder działał. Okazało się że było coś z kablem który miał tylko 3 lata.
  • Odpowiedz
nie wspominałem o tym, Gość od ustawiania anteny dał mi swój miernik bym podpial pod swój kabel antenowy, co się okazuje połączenie jest super, a po podpięcia do dekodera wyglada tak jakby blokował moc sygnału
  • Odpowiedz
@damian3381: problem gdzieś w instalacji do Ciebie. Nie jest tak łatwo głowicę uwalić. Jeśli cokolwiek wyszukuje znaczy, że jest ok. Dla pewności dekoder na domyślnym sofcie+sprawdzenie instalacji. Musi działać.
  • Odpowiedz
@damian3381: co to znaczy "robić zwarcie"? jeśli mówisz o połączeniu ekranu z przewodem, to tak, często drucik od ekranu podwija się przy wtyczkach. To co możesz zrobić, to podpiąć sąsiada dekoder u siebie/swój u sąsiada, wykluczysz przewód i zaciski z obu stron, ewentualnie gniazdo w konwerterze/dekoderze.
  • Odpowiedz
@l1ght: o to mi chodziło, dzięki. Podpiąłem inny dekoder tak jak inni mi doradzili no i działa tak jak powinno, a tamten oprócz tych kilku kanałów które wyszuka to nic więcej nie odbierze
  • Odpowiedz