Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #ce #kierowcatira

Witam czy robił ktoś niedawno C+E nie mając ukończonych 21 lat ? Jak to wygląda , bo czytam na necie i to wsumie nie jestem pewien co pokolei xD

Najpierw robię kwalifikacje wstępna ( do której nic nie potrzebuje tylko się zapisuje i robię )
Potem robię badania lekarskie ,psychologiczne
Potem wyrabiam PKK i pkz , i zapisuje się na kurs C do jakiegoś ośrodka
Tak ? Dobrze to zrozumiałem ?xD
  • 9
@damian19321: mam jeszcze ustawowo 19 lat a za dwa tygodnie zdaje ostatni egzamin czyli praktykę E i już mam prawko

Ja robiłem przed wejściem PKZ ale u mnie wyglądało tak

Poszedłem do szkoly jazdy
Skierowali na badania
Zrobilem psycho i zwykle badania
Odłożyłem badania do szafki i poszedłem robić przewóz rzeczy ten duży

Zrobiłem symulator zdałem egzamin i wtedy poszedłem do wydziału komunikacji wyrobić PKK (musiałem mieć ze sobą zdjęcie, wypełniony
  • 0
@JudaszowyBudyn dobra dzięki , właśnie jakoś w tym tygodniu muszę podjechać do jakiejś szkoły popytać się , a jak robiłeś kwalifikacje wstępna to normalnie miałeś wykłady albo coś ? Bo ojczulek jak robił z 2 lata temu to był tylko z 2 razy na tym kursie po godzince mimo że kurs trwał niby 2 tygodnie :p , no na też mam aktualnie 19 lat
@damian19321: U mnie można uznać ze robię od lutego

Ale mi długo wyjeżdżanie jazd zajęło bo był tylko jeden instruktor który sobie tylko tak dorabia

Powiem tak 3msc papierki lekarze itd
4msc teoria i praktyka CE

A co do kwalifikacji to ciężko odpowiedzieć
Bo książkowo powinni tam gdzieś 300h z tobą przeprowadzić tych wykładów

U mnie to wyglądało tak ze raz na tydzień miałem wykład po 2h to może byłem na
@nwehgh5k: Z własnej teoretycznie
Prawko robią mi rodzice bo mamy swoje auta

Z czego się dowiadywałem to miałem możliwość zrobienia E za kasę z urzędu ale podobno z jakimiś kruczkami

Doszliśmy do wniosku ze nie ma co kombinować i przedłużać tego wszystkiego

Przez ten czas zanim się urząd zastanowi ja już będę trzy wypłaty do przodu

Ale ogólnie jak tak się dowiadywałem jakiś plotek to najlepiej albo startować na początku roku