Wpis z mikrobloga

Codzienna aktualizacja rosyjskich strat


@Pawel993: jak codzienna jak wczoraj nie było? Musiałem sobie sam policzyć :P
250 troops
10 tanks
19 apv
5 artilery systems
0 mlrs
4 anti-aircraft warfare
0 planes
0 helicopters
0 boats/cutters
2 uav
2 special equipment
6 vehicles
0 cruise missles
@Pawel993: 42 tys. zabitych ? jeśli tak to XD. CIA podała że około 80 tys. kacapów jest wykluczonych z walki, czyli ranni + zabici. średnio na 1 zabitego jest 3 lub 4 rannych. 20-30 tys. zabitych jest bardziej prawdopodobne, co i tak jest ogromną liczbą.
@GULO666: ale serio myslisz ze zabicie 200-250 zolnierzy dziennie jest nierealne? Bazujac na tym ze na calej wchodniej i poludniowej granicy jest wojna

z reszta takie cos jest o wiele gorsze niz smierc
@Pawel993: coś za szybko im sie te rany zagoiły, wzięli jakiś inwalidów dali im worek cebuli i nagrali to gówno. Nie chodzi o to czy to realne, Jakby UA teraz ruszyło z Ofensywą to może by zabijali nawet 500 kacapów dziennie, sami też by tracili dużo ludzi, Chodzi mi głównie o to że gdyby te dane były prawdziwe, to miałbyś 42 tys zabitych i około 120tys. rannych, czyli połowa sił rzuconych
coś za szybko im sie te rany zagoiły


@GULO666: a myslisz ze ile amputacja reki sie goi?

Chodzi mi głównie o to że gdyby te dane były prawdziwe, to miałbyś 42 tys zabitych i około 120tys. rannych


@GULO666: napewno w kazdej wojnie/walce 1 to jest trup a 3 rannych? Nie wiem czy slyszales ze ciezko rannych ruscy sami dobijają i moze Ukraincy tyle trupow znajduja
@Pawel993: takie rany goją się długo do takiego stanu jak na filmie. 1zabity na 3 rannych to i tak zaniżona ilość rannych, a co do dobijania rannych to średnio chce mi się wierzyć, bo nie podała ani jednego dowodu że tak robią, wszystko to tylko wpisy ich ministerstwa i tego typu brednie. ale nawet jakby zadali 60 % z tego co jest na obrazku. to i tak straty ogromne, większe niż
@Pawel993: jak to skąd, przeleć sobie bo głównych konfliktach po 45r.
Wietnam 1 : 2,8
Izrael kontra arabska koalicja- Izrael 1 : 2.3 Arabowie 1 : 2,5 ( tu stosunek rannych był rzeczywiście mały )
ZSRR w Afganistanie 1 : 9
Wojna w Iraku straty USA 1 :14
generalnie im nowocześniejszy konflikt tym więcej rannych, bo medycyna poszła do przodu, To nie jest tak że to musi być 1:3, wzięto różne