Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zaczynam ostatnio czuć coraz to większą nienawiść do ludzi którym się powodzi. Wszyscy w okół znajdują sobie pary, kupują mieszkania, budują domy, mają samochody. Mam 24 lata i nie umiem tak na prawdę nawet wyrwać się z rodzinnego domu, bo mieszkam na zadupiu polski, gdzie praca jest tylko w dwóch januszexach za najniższą krajową, a cokolwiek więcej bym chciał to muszę ponad 50km dojeżdżać co da mi taki sam efekt. Nie potrafię odłożyć gotówki, a wszystkie próby jej zainwestowania kończą się tak, że zawsze wtopię. Wewnętrznie mnie rozszarpuje jak słyszę, że a to jakiś kuzyn sobie auto kupił, a to jakaś kuzynka mieszkanie kupiła. Wiem, że to głupie i nie powinno tak być ale nie znoszę już tych ludzkich wygrywów podczas gdy ja muszę dwa miesiące odkładać, żeby naprawić swoją 26 letnią corsę którą zresztą dostałem po dziadku. Uciekałem z tym wszystkim w internet, wykop był taką ostoją, a dziś od rana już aż mnie znowu nosi, bo ktoś napisał, że się żeni, ktoś że dostał podwyżkę i teraz zarabia 15 tysięcy, ktoś że od tak sobie kupił auto za 10 tysięcy i teraz sprzeda je dwa albo trzy razy drożej i się zastanawia jak się jeszcze więcej nachapać, mimo że nawet najmniejszej pracy nie wykonał przy tym. Podczas gdy ja robię co mogę, w pracy wypruwam sobie żyły i nikt tego ani nie docenia ani nigdy nie dostaję żadnej szansy na to, żeby jakkolwiek się podnieść. Mam wrażenie, że niektórzy urodzili się po to by odrywać od życia kupony, a ja w tej mojej dziurze urodziłem się jako #przegryw i jako stary #przegryw umrę.

#zalesie #przegryw #wykop

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ee3b80d9c77d8d278a88f6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 20
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: proszę nie idź w tą stronę to dość żenujące

"brzmisz jak polak"

zresztą w Polsce ogarnąć się finansowo jest dość łatwo tylko trzeba chcieć, wyjedź na 2-3 lata do Holandii, odłóż sianko, zrób jakieś kursy, przeprowadź się i spokojnie 10k będzie wpadać do łapy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania oni mówią jedno a rzeczywistość to co innnego. Każdy kłamie mieszkanie/dom - kredyt do końca życia, ślub? debilizm dla faceta, raj dla kobiety, auto? jeden kupi dobre, drugi będzie miał silnik do generalnego za tydzień i tak dalej. Jak starzy Cie nie wyrzucają z domu to masz całkiem spokojne życie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Skup się na sobie a nie na innych, porównuj siebie teraz do tego z przed kilku lat - nie do innych, na pewno w czymś sie rozwinąłeś, cos lepiej zrozumiałeś, doceń to co dotychczas osiągnęłes czy masz. Określ co dla Ciebie jest najważniejsze, rozwijaj sie w tym co lubisz a nawet nie zauważysz, jak szybko wszystko zacznie sie układać.
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że niektórzy urodzili się po to by odrywać od życia kupony, a ja w tej mojej dziurze urodziłem się jako #przegryw i jako stary #przegryw umrę.


@AnonimoweMirkoWyznania: zazwyczaj ludziom nic z nieba nie spada tylko pracują na swoje domy, samochody i zeiązki. Tobie się nie chce szukać pracy dalej od domu a im pewnie się chciało i to was różni.

oni mówią jedno a rzeczywistość to co innnego. Każdy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: to tylko typowo millenialskie / Platkowo Śniegowe zawodzenie.
Nie podejmę żadnego wyzwania, bo będę musiał mieć jakieś wyrzeczenia, albo niewygody. Ojej ojej... Albo przestaniesz płakać nad sobą i ruszysz w drogę ku dorosłości, albo siedź sobie tam gdzie Ci wygodnie i wyobrażaj sobie jakie to mogłeś mieć życie, gdybyś urodził się gdzieś indziej. Twój wybór, Twoje konsekwencje.
  • Odpowiedz
@hamuj_sie_hamuj_sie Na byle jakim magazynie zarobi x2 więcej niż tu, jak nie ma rodziny, ani żadnych kredytów to sporo odłoży, a co do kursów to jak ma doradzić ? Sam niech zdecyduje co by mu odpowiadało, może być spawaczem, nie wiem jakimś kierowcą tira, albo może zainwestować, sam niech się zastanowi, zresztą najpierw niech trochę odłoży, bo przez ten czas może mu się odmienić
  • Odpowiedz
@hamuj_sie_hamuj_sie Ja się nie przeceniam, podałem tylko przykład, odpowiadając na Twoje pytanie @steppenwolf90, zadałeś dziwne pytanie, oczekując konkretnych odpowiedzi, co ma robić człowiek, którego nie zna, to nie simsy. Mi zarzucasz przecenianie się, a sam w 2 komentarzach nic sensownego nie napisałeś i nawet nie wiesz, że monimalna to mniej niż 3 tys zł
  • Odpowiedz
@hamuj_sie_hamuj_sie Jaki doradca ? Podałem tylko przykład dla Ciebie, oczekujesz konkretnych odpowiedzi, co ma robić, a sam napisałeś, to co ja xD Jesteś takim samym doradcą jak ja i większość osób tutaj
  • Odpowiedz
ktoś że od tak sobie kupił auto za 10 tysięcy i teraz sprzeda je dwa albo trzy razy drożej i się zastanawia jak się jeszcze więcej nachapać, mimo że nawet najmniejszej pracy nie wykonał przy tym.


Ciężko mi nie zauważyć, że bijesz do mojego wczorajszego wpisu. Tak więc, szanowny OPie, dam Ci jedną radę - weź się do roboty i zajmij swoim życiem, a nie siedź i płacz jak to Ci źle
  • Odpowiedz