Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#samochody #motoryzacja #elektronika #elektryka #mercedes

Siema Mirki.

Mam problem z samochodem. Gdzieś mam zwarcie w układzie. Bo jak tylko dwie końcówki jednego bezpiecznika złapią styk przy wyłączonym zapłonie, to bezpiecznik mi się fajczy w ułamku sekundy.

I szczerze mówiąc nie specjalnie wiem jak się za to zabrać. Jakieś rady ?

Tak, wiem że sobota w nocy to nie najlepszy moment na takie pytania xD
  • 35
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kizimachi: @Adikson3:

Mercedes C126 V8 5,6 '88

Bezpiecznik 15 :
- oświetlenie tylne (w coupe akurat nie ma ale w W126 tak)
- oświetlenie bagażnika
- podajnik pasów
- oświetlenie drzwi (przy otwartych)
- centralny
- lampki boczne do "czytania"
- wysów anteny (automatycznie przy włączeniu radia)
- pamięć ustawień foteli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EnderWiggin: ktore z tych systemow sa aktywne bez kluczyka w stacyjce? Przy tym roczniku zalozylbym ze gdzies moze byc mokro, co prowadzi do #!$%@? uszczelek w bagażniku i jego oswietlenia
@EnderWiggin: niestety szybko nie będzie( ͡° ʖ̯ ͡°) zacząłbym od pamięci foteli, może kabel zasilający zwarło do szyny, bo przecież jeden z niewielu elementów się przemieszcza i można go przytrzasnąć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s---k: Kurde, i chyba od tego zacznę... Rozpiska w sumie jest bardziej od sedana, więc będzie mniej roboty. Jeszcze jest dołączona pneumatyka foteli, która od momentu zakupu nie była do końca sprawna, ale ciśnienie się na niej pojawiało bo syczało. Obecnie chyba cisza.

Wymienię baterie w łazience i kuchni to podejdę do dziada i zacznę szukać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@EnderWiggin: jak lampki w drzwiach to zacznij od sprawdzenia przetarć przewodów w miejscach ruchomych czyli łączenie drzwi z karoseria. Tam jak przewody się gna to i o przetarcia czy pęknięcia łatwo. A ten układ działa bez zapłonu. I klapa bagażnika, tam często jest lampka też.
@s---k: Żarówki w lampkach choinkowych tak są skonstruowane, gdy się przepali włókno to izolacja na innym druciku się przepala i przewodzi prąd z dzięki czemu lampki wciąż świecą.

@EnderWiggin: ja bym zaczął od sprawdzenia rezystancji, ale nie zwykłym miernikiem tylko mostkiem pomiarowym. Wtedy można oszacować odległość.