Wpis z mikrobloga

Widzę, że onuce przyjęły teraz nową taktykę. Zabierają się za demonizowanie filmików, gdzie w sposób mniej lub bardziej prześmiewczy pokazują zdobywanie kolejnych celów wojennych, albo tego, że jakiś russek oberwał pociskiem, granatem, czy czymkolwiek.

Ej, tak nie wolno, to wojna jest. Nie można się tak śmiać z czyjegoś cierpienia. Ej, przecież to też są ludzie, tylko po drugiej stronie. Wojna jest przecież straszna, nie wolno się śmiać.

A taki wuj, russki wywołały wojnę, co chwilę popełniają różne bestialskie zbrodnie, skazują na śmierć, głód i cierpienie ludność cywilną, ostrzeliwują szkoły i szpitale. Chwytają się każdej możliwości, aby tylko dokonać jak najwięcej cierpienia i zniszczeń, aby poniżyć Ukrainę. To nie jest wojna, to jest napaść i próba zgładzenia innego narodu. Więc nie, nie przyłączę się do tego i nie zacznę uznawać tego za coś złego. Złe to by było jakby Ukraińcy zaczęli znęcać się na rossyjskimi jeńcami i generalnie wszystko to, co robi strona przeciwna, a nie podłożenie muzyczki pod filmik z wojny.
#rosja #ukraina #wojna
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niebadzsmokiem:

Złe to by było jakby Ukraińcy zaczęli znęcać się na rossyjskimi jeńcami


Nie. To by było sprawiedliwe.
Złe byłoby wtedy, gdyby Ukraińcy znęcali się nad kacapskimi cywilami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Makak87:

Nie byloby to sprawiedliwe.


Inaczej: nie popierałbym, ale też nie sprzeciwiał.

bezposrednio wplywalo na poparcie dla Ukrainy w krajach zachodnich.


To akurat prawda. Dlatego Ukraińcy nie mogą tego robić.

''Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.''

Zawsze aktualne, a na wojnie po stukroc.


To prawda.
@13f14:

, ale też nie sprzeciwiał.


Ja bym sie sprzeciwial. I sprzeciwialem sie kiedy do takich aktow dochodzilo. Ukraincy aspirowali nie tylko do ojropejskich grandow ale rowniez do szeroko pojetego Swiata Zachodniego. Czyli miejsca gdzie za popelnione czyny odpowiada jednostka je popelniajaca. I to dopiero jak mu tego dowiedziesz przed niezawislym sadem.

Odpowiedzialnosc zbiorowa oraz bezmiar panstwowej przemocy sa wlasciwosciami ruskiego miru ktory ten kremlowski twor sila narzuca w naszym regionie
@Niebadzsmokiem: wiadomo, że wojna ale też się nakręcacie filmami z neta newsami #!$%@? wie skąd i potem słyszę jak to wszyscy ruscy to zwierzęta i trzeba powybijać. Najlepiej cały naród unicestwić
i potem słyszę jak to wszyscy ruscy to zwierzęta i trzeba powybijać


@Roman_: a to przepraszam, nie są zwierzętami? Coś mnie ominęło?
Można się z tym, że trzeba ich powybijać nie zgodzić, ale coś trzeba z tą zarazą na pewno zrobić, żeby się dalej nie rozprzestrzeniła. Wszyscy dobrze wiemy co się stało, jak po pierwszej wojnie postanowiono pomóc Niemcom stanąć na nogi. Wywołali kolejną.
Wszyscy dobrze wiemy co się stało, jak po pierwszej wojnie postanowiono pomóc Niemcom stanąć na nogi.


@Niebadzsmokiem: Tak nie do końca. Niemcom "pomagano" na przykład rekwirując węgiel w zimie, bo zalegali z reparacjami, do tego upokorzono ich traktatem wersalskim, o którym jeden z francuskich marszałków (niestety nie pamiętam, który) miał wkrótce po jego podpisaniu powiedzieć, że "to nie jest traktat pokojowy, tylko zawieszenie broni na 20 lat" i niewiele się pomylił.
Ej, tak nie wolno, to wojna jest. Nie można się tak śmiać z czyjegoś cierpienia. Ej, przecież to też są ludzie, tylko po drugiej stronie. Wojna jest przecież straszna, nie wolno się śmiać.


@Niebadzsmokiem: To pewnie o mnie piszesz, bo ja komentowałem, że naśmiewanie się z ludzkiego cierpienia to #!$%@?, pod filmem ze #stepujacyrusek