Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się co te młode chłopaki z wojska rosyjskiego na Ukrainie mają w głowie. Ciężko mi uwierzyć by normalny człowiek był w stanie dokonywać takich zbrodni jak oni- gwałcenie, zabijanie dla zabawy, tortury. Z drugiej strony aż ciężko uwierzyć w to, że aż tylu ludzi na tej wojnie popełnia takie czyny. Czy oni mają kompletnie wyprane mózgi? Zero uczuć wyższych? Ja bym psa nie skrzywdził a co dopiero bezbronnego człowieka czy dziecko. Aż taką nienawiścią pałają do Ukraińców, że gotowi popełniać są takie czyny? Czy działa tu jakieś zjawisko psychologiczne jak wśród Niemców podczas II Wojny Światowej? #pytanie #ukraina #rosja #wojna
  • 40
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wassimir:

Ciężko mi uwierzyć by normalny człowiek był w stanie dokonywać takich zbrodni jak oni


Zdefiniuj "normalny człowiek". Nazistowscy zbrodniarze też byli uważani za "normalnych ludzi" przez swoich sąsiadów i znajomych. Poczytaj sobie trochę o tym, jak rozwijał się nazizm w Niemczech i jak krok po kroku "normalni ludzie" zostawali zbrodniarzami. Wtedy zrozumiesz, jak to działa. A działa zawsze tak samo, czy to w III Rzeszy, czy w kacapskiej Rosji.
@Wassimir to samo bylo z amerykanami w vietnamie, gwalcili ćpali palili całe wioski, to nie jest nic nowego przecież. Tak wyglada wojna. Izrael palestyna to samo giną cywile tez sie nie #!$%@?ą w tańcu. Czlowiek zabijanie ma w naturze bo jest tylko zwierzeciem tylko ucywilizowanym jak dobrze wyszkolony pies.
@Wassimir:
Rosyjskie wojsko to patologia z falą wobec rekrutów, przemocą i wszechobecnym homoseksualizmem pod postacią gwałtów. A dochodzi do tego jeszcze stres wojenny. Co innego taka kreatura może zrobić puszczona w samopas wśród cywilów w okupowanej wiosce?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: prawda, ale we wpisie mowa o "normalnych jednostkach", a tacy i w kacapii się znajdą. Szanowani obywatele, dobrzy sąsiedzi, zawsze "dzień dobry" na klatce mówią itd...
@13f14: normalne jednostki żyją na przykład w Polsce i tutaj protestowali przed ruską ambasadą. A nienormalne popierają wojnę i często są szanowanymi obywatelami, dobrymi sąsiadami, zawsze dzień dobry mówią na klatce bo są wśród swoich. To jest ten sam sort ludzi którzy są serdeczni dla siebie pod kościołem ale w sklepie będą Ci wydzierać ostatnie masło bo im się należy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: masz po prostu inną definicję "normalnej jednostki" niż autor wpisu.
Swoją drogą słowo "normalna" oznacza, że coś jest zgodne z normą w danym społeczeństwie, czyli występuje tam powszechnie i jest akceptowane przez większość.
Jeśli gdzieś powszechne są gwałty i większość ma na to wywalone, to znaczy, że tam gwałciciele są "normalni".
Myślę jednak, że we wpisie chodziło o lokalną dla jego autora definicję normalności.
masz po prostu inną definicję "normalnej jednostki" niż autor wpisu.


@13f14: po pierwsze rozmawiamy o normalnych ludziach i cyba obaj sądzimy że normalni ludzie takich rzeczy nie robią, a może się mylę, wypowiedz się @Wassimir - uważasz że normalni ludzie dopuszczają się takich zbrodni czy nie?

Myślę jednak, że we wpisie chodziło o lokalną dla jego autora definicję normalności.


@13f14: czyli wypiera tezę że ruscy mogą nie być normalni dla
@Wassimir: moja opinia jest dość kontrowersyjna ale uważam że każdy jest w stanie dokonać czynów uważanych za zwierzęce, kwestia okoliczności w jakiej się dana osoba znajdzie i doświadczeń jakich w tych okolicznościach dozna.
Jako ludzie jesteśmy zwierzętami tyle że o bardzo wysokim stopniu samoświadomości natomiast w różnych sytuacjach włączają się różne instynkty, nie zawsze te uważane za normalne.
Do tego dochodzą kwestie odmienności kulturowej ludów wschodnich, w których przemoc stanowi w