Wpis z mikrobloga

Cześć, cześć, cześć! Lech Poznań Islandczyków pragnie zgnieść.

Ale nie może.

Dlaczego? Na tym właśnie skupiamy się w najnowszym odcinku programu "Tetrycy", który mam zaszczyt prowadzić razem z już-nie-zielonką @Leszek_Milewski. Spotkaliśmy się wczoraj dwukrotnie - rano, w pubie "O To Chodzi", by porozmawiać m.in. o:

- mszy świętej w intencji fuzji Lotosu z Orlenem
- sieciach, jakie Lech Poznań zarzucił na Łukasza Sekulskiego, próbując ugasić pożar wizerunkowy wynikający z pewnego rodzaju bezruchu transferowego
- konsekwencjach, jakie to wywołało (spoiler: pożar nie ugasł)
- Polonii Warszawa, która oszczędza nawet na lampach, a potem musi świecić oczami (dosłownie, bo jest ciemno)
- Barcelonie i ekonomii. Nie rozumiemy ani jednego, ani drugiego.

Ale spotkaliśmy się też za pomocą teleportacji również u Leszka w domu. I tam już pozwoliliśmy sobie na wstępne omówienie pucharowej przygody polskich klubów. A skoro tak, to na pewno:

- czy wikingowie powinni móc grać bez nagolenników futrzanych oraz hełmów rogatych?
- czy budowanie szklarni i utrzymywanie lasów w bezpośrednim sąsiedztwie trybun może wpływać dekoncentrująco na zawodników?
- KONTROWERSJA. Czy Lech Poznań mógłby zagrać lepiej, gdyby np. kupił sobie jakiegoś obrońcę ze dwa tygodnie temu, albo dwa miesiące temu, gdy zapotrzebowanie na takiego zawodnika zgłaszał Maciej Skorża?
- czy polskie kluby na tym etapie sezonu mogą wygrywać mecze w Europie i dlaczego nie, odpowiada Lech
- czy polskie kluby na tym etapie sezonu mogą kupować zawodników z ligowej konkurencji i dlaczego nie, odpowiada Lech
- czy polskie kluby mogą sobie radzić na sztucznej murawie i dlaczego nie, odpowiada Lech
- Raków. Po #!$%@? on się tutaj w ogóle #!$%@?ł?
- czy polskie kluby na tym etapie sezonu mogą wygrywać mecze w Europie i dlaczego tak, odpowiada Raków
- czy polskie kluby na tym etapie sezonu mogą kupować zawodników z ligowej konkurencji i dlaczego tak, odpowiada Raków
- czy polskie kluby mogą sobie radzić na sztucznej murawie i dlaczego tak, odpowiada Raków

Generalnie więc mamy do czynienia z klasyczną sytuacją, gdy wszystko jest spoko, rodzina jakoś akceptuje twoje dwójki i nieusprawiedliwione nieobecności, dopóki mama się nie pozna z Iwonką, której syn jest piątkowy, nie wagaruje, a jak potrzebuje czwartego playmakera, to bierze i go kupuje za hajs z Górnika.

Odcinek jest długawy i trochę nudnawy, ale za to za darmo. Dzięki wielkie za wszystkie plusy, opinie, komentarze sprzed tygodnia, dzięki za niezmienne zaufanie, no i miłego oglądania.

Tag do czarnolistowania: #tetrycy

Tagi tematyczne: #pilkanozna #ekstraklasa #goalpl #lechpoznan #rakow

Link do goal.pl: https://www.goal.pl/premium/lechu-co-my-z-toba-mamy-tetrycy-22/

Link do YT:
JakubOlkiewicz - Cześć, cześć, cześć! Lech Poznań Islandczyków pragnie zgnieść. 

A...
  • 9
@Jakub_Olkiewicz: No i już macie przedstawienie na następny tydzień: Szaruga i Szarówa. A to porównanie Rakowa do Marcina, jedynego gościa w klasie co dostał piątkę z klasówki rysując słonia bardzo mi się podoba, bowiem zdarzyło mi się raz być w podobnej sytuacji, kiedy to dostałem piątkę z chemii w liceum z jakichś estrów a reszta klasy - dwójki i jedynki. Facetka na następnej lekcji przez 45 minut wybierała zadania, ja zaś
@Jakub_Olkiewicz: Grałeś w Planescape:Torment?

W ogóle jakbyś chciał utopić się w grze RPG, którą trzeba czytać jak grubą cegłę to mega(!) polecam Disco Elyzjum. Teraz jest z polskim tłumaczeniem, cRPG bez walki, twórcy jako jedną z inspiracji dawali Tormenta chociaż to grubo inny klimat.