Wpis z mikrobloga

@staryalkus: fintech = financial technology.

Jest to jeden z sektorów IT, ale nie do końca programowanie a bardziej ogarnianie bazy danych.

Ukończona magisterka w sektorze finansowym i podstawy financial analytics, do tego ponad 6 letnie doświadczenie.

Są te słynne deadline'y, i tako bez ciągłej kontroli mogę robić co chce dopóki doputy skończę to za co jestem odpowiedzialny.

To tak w skrócie.
@Greensy: Ile zarabiają tacy financial analytics. Dla chłopaka przeglądałam kiedyś ofert pracy z analizą baz danych - własnie najwięcej ofert było związanych z finansami i oczekiwali najczęściej nawet studiów związanych z finansami albo bankowością albo czymś takim.

Pamiętam, że to były całkiem dobre zarobki. Jak sobie myślę, że junior front-end albo nawet senior czasami zarabiają do 4k. Albo do 4,5k, gdzie widziałam dużo ofert gdzie ci od bazy danych zaczynali od
@tarushiba: wiele zależy od firmy, start-upy oferują lepsze warunki pracy ale słabszą pensje, większe korpo z kolei na odwrót.

Zarobki Jr są się mniej więcej między 50k do 80k Euro rocznie, total comp.
Seniorzy 80k - 150k

To tak na oko, można zobaczyć co poniektóre płace na glassdoor.com

Więc no można zarobić.
@Greensy: czemu w sumie w tym skończyłeś? Jakieś podstawy do podjęcia decyzji jakoś tak pokierowały Cię w tą branże i te zadania które masz w pracy? Czyli krótko mówiąc chwalisz się że robisz od ćwierć do pół miliona rocznie?
@interpenetrate: lubię analizować surowe dane i wizualizować je w sposób zrozumiały i prosty dla współpracowników.

Nie zarabiam kokosów, aczkolwiek jest to zależne od otoczenia.

Poza tym nie chwalę się zarobkami, ktoś mnie zapytał ile można zarobić w tym sektorze to odpowiadam.

Smacznej kawusi życzę.
@interpenetrate: fakt że dziecka siedziałem w komputerach, ale głównie by to by popykać sobie w gierki.

Miłość do danych odkryłem w czasie robienia licencjatu i pisaniu pracy licencjackiej podczas stażu. Wtedy odkryłem popyt w tym sektorze i pieniądze z tym związane.

Niestety, licencjat nie wystarczył by dostać się do dobrej pracy więc musiałem zrobić magisterkę związaną z fintech.

Później poszło z górki, pierwsza praca juniorska 4 lata, a teraz już senior,