Wpis z mikrobloga

@Rustyyyy: jesteś pewien że ten problem w Skandynawii nie istnieje? Bo ja poznałem już kilku szwedów przez gildie w wowie którzy narzekali że na wsiach wszystkie dziewczyny wyjechały do miast.
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: nie wiem skąd bierzesz te brednie ale mieszkam w Szwecji i dosłownie zaden opisany przez ciebie problem tutaj nie istnieje. Z najmniejszej wsi mozna autobusem dojechać na pobliski dworzec kolejowy z ktorego dojedziesz niemalże wszędzie.
dysproporcja plciowa rownież nie jest problemem gdyż tutaj ludzie nie musza robić zadnych studiów na siłę by móc godnie żyć
  • Odpowiedz
Z najmniejszej wsi mozna autobusem dojechać na pobliski dworzec kolejowy z ktorego dojedziesz niemalże wszędzie


@Rustyyyy: ale co to ma do rzeczy? Wszyscy mieszkańcy wsi mają samochody i prawo jazdy, dzięki czemu też mogą dojechać wszędzie.
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: czytasz to co autor posta miał do napisania a w komentarzu ja? Ja nie twierdzę że kobiet nie ma tylko że nie ma ich na wsiach i kobiety z miast nie chcą przeprowadzać się na wieś, mają pracę w mieście lub po prostu nie chcą mieszkać na wsiach, te ze wsi wyjeżdżają jak najszybciej do miast.
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: więc twoim zdaniem syn rolnika albo samotny rolnik ma opuścić dobrze prosperujące gospodarstwo mieszkając w dużym ładnym domu, wyjechać do miasta, godząc się na niższy standard życia i zarobki tylko dlatego że wybory kobiet są jakie są? Najwyraźniej ci rolnicy nie chcą tego robić nie w takiej ilości jak robią to córki rolników.
Biorą się z tego dysproporcje, czy to oznacza że kobieta jest przystosowana lepiej do współczesnego świata?
Taki
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: tak tak kazdy na luuubelszyyyyźnie ma wielkie gospodarstwo do odziedziczenia
poprzedni wykopek pisał o wielkim nowoczesnym domu a ty o wielkim dobrze prosperującym gospodarstwie.
to co napisałeś na pewno potwierdzają jakies dane statystyczne czy nawet tag #przegryw
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: Oczywiście nie wszystkie wsie są takie jak ta w której mieszkam, nie każdy musi mieć ładny zadbany dom i dobrze prosperujące gospodarstwo. Nie każdy mieszkaniec wsi jest rolnikiem, ja na przykład nie jestem.
Ale jednak zdecydowana większość mieszkańców wsi ma własny dom i samochód, nie można się też tu utrzymać bez dobrych zarobków.
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: To w czym jest problem? Wystarczy pojechać samochodem do miejsca gdzie są kobiety i jest się konkurencyjnym na rynku matrymonialnym czyż nie? Wydaje mi się ze ktoś kto ma do odziedziczenia wielkie gospodarstwo (czyli dobry interes w polsce XD) jest konkurencyjny z kimś kto "wynajmuje klitkę za 1800"
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: Nie, nie jest. Kobiety nie lubią wsi, nie lubią zapachód wsi, psów, alergenów. Nie lubią mieć dodatkowej pracy dookoła domu, że do sklepu trzeba jechać 20km, ja sam tego nie lubię i nie ma się co dziwić wiejskim dziewczynom że od tego uciekają.
Jest jeszcze aspekt tego że dziewczyna w domu takim jak moja żyłaby po prostu jak w domu na dalszym osiedlu ale u rolników praca nie jest rozłożona
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: hmm akurat ankiety nie robilem jeszcze ale post moze taki:

Pytanie do #rozowepaski Czy wolałybyście mieszkać w mieszkaniu miasta wojewódzkiego czy w domku na wsi
Przy założeniu ze w obu przypadkach pieniądze nie są problemem.
(pytam dla tego bo słyszałem ze polskie kobiety nie cierpią wsi)

ten nawias na dole mozna zmienic lub wywalić
  • Odpowiedz