Wpis z mikrobloga

#inpost #paczkomaty #przesylki

cze,
mam pytanie, może ktoś się orientuje co powinienem zrobić. 27 czerwca nadana była przesyłka paczkomatem, 28 zmieniła na status odebrana przez kuriera. Od tamtego momentu jedyny source gdzie zmienił się status to epaka i tam pokazuje weryfikacje przesyłki. Napisałem na chatbota z zapytaniem o to co się dzieje z paką, napisałem jak wyglądała paczka itd i ok, odpowiedz dostałem taka ze przyjęto zgłoszenie i ze oddział będzie działać :p W międzyczasie dostałem maila od obsługi klienta inpost, ze paczka straciła status śledzenia ble ble ble i poprosili abym jeszcze raz napisał Dokładna zawartość przesyłki, to jak wyglądała i ze po tym będą mogli znaleźć moja paczkę.

I tera sytuacja wyglada tak xD
Nie za bardzo chciałbym aby ktokolwiek wiedział co znajduje się w środku. Wydaje mi się, ze w regulaminie przesyłka tego nie jesy zabroniona lecz nie jestem pewien. Tak czy siak, wysłałem maila zwrotnego, nakreśliłem sytuacje i napisałem im +/- wymiary paczki, jak była zapakowana, czym oklejona itd. Dostałem odpowiedz, ze potrzebują znać zawartość aby ja mogli zlokalizować. Teraz jednak wszedłem na pocztę sprawdzić czy nie przyszło coś i babeczka dość szybko stwierdziła ze na dzień dzisiejszy nie są w stanie zlokalizować mojej przesyłki ani stwierdzic co się stało i jedyne co mogę zrobić to zgłosić reklamacje.

pytanie pierwsze - jak bardzo mam pecha? tną w #!$%@? ze się zagubiła czy jest możliwość?

pytanie dwa - jeśli zawartość paczki jest dość „sketchy” ze tak ją określę to czy jest w ogóle sens składać jakakolwiek reklamacje czy może po prostu powinienem odpuścić i pogodzić się z losem w tej kwestii? :(
  • 10
@Tastanembaronn: jeśli Inpost prosi o zawartość tzn paczka ucierpiała gdzieś w ciagu komunikacyjnym lub zgubiła etykietę i jest teraz takim NN. Po zgłoszeniach od ludzi co paczka zawierała Inpost dochodzi do tego na jakim nr paczka jechała. Zdarza się rzadko ale jednak, w sieci Inpost ma już zwykle ponad milion paczek więc jakieś wpadki się zdarzają. Nie wiem co masz dokładnie na mysl mówiąc sketchy ale jeśli to nie jest nic
@3zMK2: tym razem bez szczurka w przesyłce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kanciak12: właśnie w wiadomości od tej babki z obsługi klienta padł taki termin jak status NN i nie byłem pewien co to do końca oznacza, wytłumaczysz?

Also, z reklamacja będę próbować ale…
Zawartość przesyłki jest im konieczna aby sami po dorwaniu jej w łapy i otworzeniu mogli zweryfikować czy to moja czy nie? Czy może
@kanciak12: chyba tak zrobię kumplu. Aktualnie nie potrzebuje problemów z prawem :) Mam wystarczająco na głowie. Zostawię to wszystko w stanie takim w jakim jest, a jeśli się coś samo z siebie dalej ruszy to dobrze, jeśli nie to tez dobrze. Dzięki za pomoc!