Wpis z mikrobloga

@Aplikacja_TelaDei: Nie rozumiem tego oburzenia na polskiej patoprawicy. Nie widziałem całej tej wystawy, ale z tych zdjęć, które pokazywały media, nie wynika, że ktoś porównuje powstanie warszawskie do walk o Mariupol, tylko że wystawa przedstawia uniwersalną prawdę o potwornych zniszczeniach jakie niesie wojna i o dramacie i cierpieniu niewinnych ludzi zabijanych w imię chorych imperialistycznych wizji.
No niestety nie da się przeczytać książki np. o obozach koncentracyjnych bez niechlubnego udziału Ukraińców. Byli tam, wspomagali nazistów. Często byli gorsi od Niemców w traktowaniu więźniów. Nie wiem dlaczego mielibyśmy udawać że tego nie było. Nie jest łatwe zmierzyć się z bolesną historią, tak jak mnie gdy czytam że Żydzi którym udało się przeżyć Holokaust i próbowali wrócić do swoich domów byli brutalnie przez niego usuwani przez sąsiadów Polaków którzy im
@szurszur

Tak to jest jak sie mysli emocjami, a nie kieruje interesem Polski. Typowe dla skrajnego elektoratu.

Będę wklejać tę wypowiedź każdemu lewakowi. Np. przy embargo węgla, które PO wspierała i się domagała xD
@xionze: A ty podpalałeś stodołę w Jedwabnem? Nie? A jednak awantury o to że ci ***** Polacy nie chcą się przyznać do swojej roli podczas drugiej wojny światowej nawet dzisiaj możesz sobie znaleźć na anglojęzycznym forum Quora. To co się działo 80 lat temu nawet obecnie kształtuje nasz wizerunek za granicą. Założę się że niejedno dofinansowanie z zachodu straciliśmy przez to.