Wpis z mikrobloga

Hej, czy używając azura do nauki, jakieś jedno api hostowane, cosmosDB małe, azure functions. Będzie to darmowe jak już nie mam konta tego bezpłatnego na 12 miesięcy? Chodzi o naprawdę małe rzeczy tylko do nauki. Są jakieś limity małe które są darmowe i dopiero po przekroczeniu się nabija koszt? Ewentualnie jak dodać jakiś ogranicznik azure żeby nie przekroczyło używanie go powiedzmy 50 ziko i się poprostu wyłączyła usługa? Z góry dzięki za pomoc.
#programowanie #programista15k #dotnet #csharp
  • 12
@czupek: Napisałem ze już tego konta nie mam. Jest na stronie napisane coś takiego jak alawys free ale nie rozumiem dokonać jak to działa i czy na pewno będzie darmowe dla małych rzeczy
@Kamilex97: Na subskrypcje możesz nałożyć dowolny limit wydatków. Generalnie jeżeli chodzi o cosmosDB, to darmowy tier obejmie baze z 2 kolekcjami. Jestem pewny na 90%, że jedna kolekcja "dostaje" 400RU, a limit górny w darmowym cosmosDB to 1000RU.

WebApp ma calkowicie darmowy tier, wiec tutaj mozesz nie zaplacic nic. SQL nie ma darmowego tiera, ale za 4/5 euro miesiecznie masz najtansza baze.
Azure functions są na tyle tanie, że jeżeli nie
czy na pewno będzie darmowe dla małych rzeczy


@Kamilex97: Tak długo jak masz konto bezpłatne i nie aktywujesz subskrybcji pay-as-you-go będziez miał dostępne w azure store tylko te rzeczy które są realnie bezpłatne i będą działać w oparciu o bezpłatny plan.
@Kamilex97: A co chcesz w Cosmosie robić? Bo Cosmos ma API do popularnych baz NoSQL. Przykładowo model bazy w MongoDB jest kompatybilny z tym w Cosmosie, gdy używasz API MongoDB, więc nie potrzebujesz CosmosDB żeby robić rzeczy które możesz zrobić w darmowym Mongo