Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Dotarło moje Audi, które firma sciągała mi z USA. Na rozliczenie dostałem wydruk z Excela, z kwotami, bez żadnych potwierdzeń. Miał ktoś doczynienia z importem aut z USA i jest w stanie ocenić czy te koszty są realne? Śpieszyłem się i tylko z grubsza omowiliśmy te koszty ze sprowadzającym auto. Podjadę tam w ciągu tygodnia i będę to omawiał konkretniej. Koszty wyglądają następująco (nie wrzucałem prowizji sprowadzającego):

#motoryzacja #samochody #import #usa
Wizard210 - Cześć Mirki, 
Dotarło moje Audi, które firma sciągała mi z USA. Na rozli...

źródło: comment_1659521076wUIi8C6gHFNZ7qawl3QJqu.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Wizard210: Wyglada ok. Nawet bym powiedzial, ze transport po USA tanio.

Nie ma nic o parkingach.

Kazdy posrednich na tych kwotach tnie, ale jak Cie wyruchali to tak z miloscia.
  • Odpowiedz
@Wizard210: upewnij się że została opłacona akcyza (potrzebujesz potwierdzenia do rejestracji) oraz że została wykonana opinia rzeczoznawcy do tego celu. Chociaż przy 2.0 akcyza może być niska i bez rzeczoznawcy.
  • Odpowiedz
@plottwist - w przód dostała, poduchy całe, nie ma tragedii. W przyszłym tygodniu będę znał prawdopodobnie przybliżony koszt naprawy. Wtedy się okaże czy coś zaoszczedziłem, kupiłem po rynkowej cenie, a może przepłaciłem
  • Odpowiedz
@DADIKUL: Nie wiem jak w DE. W Polsce wszystko co jest to w większości rozbitki ze stanów. Rozrzut cen jak teraz patrzę to od 63k do 95k (nie wiem kto za tyle kupi ;) ). Ogólnie to radzę odpuścić sprowadzanie. Za dużo czasu, nerwów i dodatkowych wydatków. Szukał bym teraz raczej czegoś mniej rozbitego i zrobionego na miejscu, już na gotowo.
  • Odpowiedz
@DADIKUL: Kwestia tego ile chcesz wydać na auto. Im droższe tym mniejszy udział w koszcie będzie miało samo sprowadzenie. Zobacz za ile moje auto było wylicytowane, a jaki był jego całkowity koszt już w Polsce :)
  • Odpowiedz