Wpis z mikrobloga

Satanista i badacz satanizmów. Michał Knihinicki, Sabatiel, właściciel w Wydawnictwo The Serpent. W moich "Egzorcyzmach" opowiedział o opetaniu w kontekście satanizmu właśnie.

W "Paranormalnych" zaprosiłem go, by opowiedział Wam również i to, czym są satanizmy - więcej; chociaż się nie spotkaliśmy, szczerze go polubiłem. Ja, wychowany w domu bardzo katolickim i on - satanista - stoimy, wydawałoby się, po dwóch stronach barykady. Mam niesamowity szacunek do jego wiedzy - początkowo po prostu rozmawialiśmy i Michał mi opowiadał jak to z satanizmami jest. Bo - wybaczcie - ale myślę, że większość osób nie wie, jak to z nimi jest.

I w pewnym momencie zdałem sobie sprawę - co z tego, że to on mi to powie i w ten sposób zdobędę rzetelną wiedzę, NIE MOGĘ jej przedstawić jako wiedzy swojej zdobytej - to są lata doświadczenia tego gościa.

I oddałem mu głos. Kopnąłem barykadę.
Pozwolę sobie na cytat z książki:

"To nie jest wandal rozkopujący groby, ani też bojownik o wolność, walczący z systemem za pomocą „trollingu”. To facet, który ma ugruntowane podejście do życia, swoje przeżył, a jego poglądy wynikły z ewolucji i przemyśleń filozoficznych, wobec czego jest otwarty na rozmowę i dzielenie się swoim doświadczeniem; a to jest przestrzeń, w której ja – na ten moment życia teistyczny agnostyk, mogę jemu – teistycznemu sataniście podać rękę. W dodatku z sympatią. "

#paranormalne #czytajzwykopem #satanizm #cedrikpisze
Cedrik - Satanista i badacz satanizmów. Michał Knihinicki, Sabatiel, właściciel w Wyd...

źródło: comment_1659519522wU25sCe0Sf5uceDjoKc8Tm.jpg

Pobierz
  • 8