Wpis z mikrobloga

Mam problem z #internet w #orange mam FunBoxa 2,0 . W sobotę zacząłem mieć problemy z internetem, co chwile zrywało mi połączenie. Zadzwoniłem do BOK w niedziele i stwierdzili, że widzą problem ale nie są w stanie stwierdzić, wysyłają technika.
Wczoraj tj. w poniedziałek przyszedł technik, zrobił rest. modemu zadzwonił do BOK i oni coś zmienili i niby jakieś parametry się poprawiły wg nich i mam sprawdzić.
Oczywiście nic to nie dało, a nawet gdy chodzi to działa wolniej niż wcześniej. Po jakimś czasie skapnąłem się, że internet rwie tylko w 2.4 GHz , a na 5 GHz wszystko działa normalnie.
Zadzwoniłem do technika to stwierdził, że mam 16 urządzeń podpiętych do modemu przez WiFi i może to przez to, zasugerował abym odłączył kilka. Wyłączyłem z gniazdek m.in żarówkę xiami, google home box, kamerę xiami, jednak nie potrafię ich usunąć z modemu bo tam urządzeń nie widać (jak na screenie) jest napis brak urządzeń, a na dole widać ich kilkanaście.
Nie chcę też usunąć podpiętych do 2,4 rolet bo bedę musiał puszki otwierać aby je ponownie połączyć.
Macie jakiś pomysł co zrobić?
#kiciochpyta #komputery #siecikomputerowe #internet #orange #neostrada
bury256 - Mam problem z #internet w #orange mam FunBoxa 2,0 . W sobotę zacząłem mieć ...

źródło: comment_16594640236F0EbO6o3nTB0pyfXQi5cJ.jpg

Pobierz
  • 7
@ptasiek2: Tak. Tylko FB 6 jest tylko i wyłącznie dedykowany na światłowód. Nic lepszego (i nowszego) niż FB 2.0 na miedzi nie ma.

@bury256: Polecam zaopatrzyć się w swój router. W obecnej sytuacji jedynie co mogę zasugerować to reset do ustawień fabrycznych, ewentualnie wymiana na nowy egzemplarz.
bo w przypadku FTTH już nie jest tak kolorowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NH35: Rodzice mają FTTH właśnie i niestety muszą mieć mesh ustawiony w tryb AP a nie routera przez takie głupie ograniczenia.