Wpis z mikrobloga

@soyunmago: a masz ustawę z dnia 23 czerwca 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw (Dz. U. poz. 1477) ??

bo to chyba ta co ustalali na 966 czy tam 996 zł za tonę z dopłatą dla przedsiębiorcy (aka janusza pośrednika) coś koło 900zł
  • Odpowiedz
@Czlowieku: nie, na infolinii było przede mną 20 osób w kolejce, więc sobie darowałem - byłaby to około godzina czekania na połączenie. Wczoraj napisałem do nich maila - nie otrzymałem odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@Czlowieku: nie wiem, czy jest sens o to na razie pytać, bo przecież nad tą ustawą wciąż pracują, dziś senat miał robić w niej jakieś poprawki i chyba wciąż do końca nie wiadomo, jak ona będzie brzmieć i czy ta treść z linku pozostanie niezmieniona.

Wydaje mi się, że skoro rząd nie musi nam dopłacać tych 1000 zł do każdej tony (bo nie kupujemy w jakimś składzie, tylko prosto w kopalni),
  • Odpowiedz
@Czlowieku: ja kupiłem 21 lipca i się teraz zacząłem zastanawiać, jak ten gówniany artykuł interpretować. Przywózkę nawet mam ustawioną na koniec wakacji. Mam nadzieję, że w trakcie tych 3 tygodni się to w stu procentach wyklaruje. Najlepiej byłoby, żeby usunęli ten zapis i nie robili burdelu większego niż jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I tak przecież chyba prawie nikt nie chciał brać udziału w tych rekompensatach i
  • Odpowiedz