Wpis z mikrobloga

W okolicy 22 sierpnia wybieram się ze #slough do Polski samochodem. Jeśli ktoś chciałby się zabrać w okolice Trójmiasta to zapraszam. Zamierzam przeprawić się do Dunkierki i zrobić sobie nocleg w Magdeburgu, ale jeśli komuś się spieszy mogę to trasę zrobić na raz. Auto to Infiniti q50, więc jest komfortowo choć miejsce na bagaż ograniczone, więc maksymalnie mogę zabrać dwie osoby. Liczę na wykop efekt( ͡° ͜ʖ ͡°)
#uk
  • 6
@mccrash: taką trasę na raz? nic to mądrego i rozsądnego nie jest.

Tirowcy którzy przecież mają idealne warunki w kabinie do takich tras i robią mnóstwo kilometrów mimo to robią przerwy po drodze na nocleg, pomijam tachografy bo i tak by 90% robiła nawet bez tachografu a ty chcesz robić trasę około 1600km czyli 15-18godzin na strzała? I jeszcze brać kogoś do samochodu??
Porażka
@adamsowaanon: pisząc na raz, miałem na myśli bez hotelu. Z reguły razem z przerwami schodzi mi 24h. I nic na siłę, mam na tyle duże doświadczenie w długich dystansach, że wiem kiedy potrzebuje przerwy. Zresztą po 18h jazdy i tak dochodzisz do siebie cały kolejny dzień, więc niczego nie oszczędzasz.
@mccrash: tym bardziej skoro sam piszesz że nic nie oszczędzasz więc po co narażasz innych i siebie na drodze jadąc 18 godzin?

Jazda tyle godzin nie różni się niczym od jazdy po alkoholu lub narkotykach.

Bo mniej jak 6-7 godzin przerwy na sen to jest nic i się nie zregeneruje człowiek. Także te twoje drzemki po 1-2 godziny jeśli je robisz to nic nie dadzą.
To że się kilka razy tak
@bacteria: co niby nie zrozumiałem?
Jazda powyżej 10 godzin bez snu jest głupotą, do tego samochodem gdzie się bardziej zmęczysz niż w tirze, bo mniej widzisz i szybciej musisz reagować bo większe prędkości rozwijasz,