Wpis z mikrobloga

cześć,
Powiedzcie mi czy warto dołączyć do PPK? Firma miała własny program, który zastępował PPK, ale teraz mam tylko PPK do wyboru.

Kusi to dopłacanie od pracodawcy, ale nie wiem czy nie lepiej samemu sobie odkładać na jakiś fundusz.

#polska #ppk #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
@Gorrann: Z moich znajomych tylko jedna osoba jest w PPK i to dlatego, żeby zrobić na złość pracodawcy że firma musi dokładać. Ostatnio czytałem (nie jestem w stanie przytoczyć artykułu), że aktualna inflacja zjadła zyski z PPK i osoby z tego korzystające tylko straciły.
  • Odpowiedz
aktualna inflacja zjadła zyski z PPK i osoby z tego korzystające tylko straciły.


@Burned: w stosunku do jakiego stanu wyjściowego? Nie posiadania PPK? Potrafisz udowodnić to na liczbach?
  • Odpowiedz
@Burned: oczywiście że straciły. Większość PPK inwestuje dość sporo w giełdy, które ostatnio poleciały na ryj; prawdopodobnie duża część PPK teraz jest na czerwono. Inflacja tylko dobija, ale ona prawie zawsze zjada oszczędności.

Plot twist: trzymając kasę z PPK na funduszu inwestycyjnym o podobnym składzie straciłbyś tyle samo, a nie miałbyś dodatkowej kasy od pracodawcy + "prezentu" od państwa.
  • Odpowiedz
Z moich znajomych tylko jedna osoba jest w PPK i to dlatego, żeby zrobić na złość pracodawcy że firma musi dokładać. Ostatnio czytałem (nie jestem w stanie przytoczyć artykułu), że aktualna inflacja zjadła zyski z PPK i osoby z tego korzystające tylko straciły.


@Burned: Obecna inflacja zjada zyski z prawie wszystkich inwestycji, bo jest niespotykanie wysoka. Ale jednak nie oznacza to, że nie warto inwestować. Przecież trzymając na lokacie czy, co
  • Odpowiedz