Wpis z mikrobloga

jeszcze HorribleDictu usunęła wpis Gindena na NLŚ, bo ujawniał jej dane osobowe, o ile dobrze pamiętam.


@Zaratusztra: Nie było danych osobowych, tzn. informacji wystarczających do jej jednoznacznej identyfikacji bez nieproporcjonalnego nakładu środków.
  • Odpowiedz
@ufos: Tyle że ja do tej pory nie doświadczyłem problemu złej moderacji, a to że zebrało się tysiąc użytkowników, którzy poprosili o odbanowanie kogoś uważam raczej za ciekawą akcję niż za błąd. O ile wiem to prywatny portal i generalnie ostatnie zdanie należy do administracji, która może zrobić co chce. I dlaczego nazywasz mnie ograniczonym? Nie przypominam sobie, żebym cię w jakiś sposób obrażał.
  • Odpowiedz
@szczepqs: Musimy sprostować sprawę ponieważ posiadasz nie do końca prawdziwe informacje. Użytkownik, o którym wspominasz udostępnił zdjęcie jednej z użytkowniczek serwisu w kanale zamkniętym, do którego ona nie posiadała dostępu. Sprawa została zgłoszona nam przez innych uczestników kanału. Jako, że nie było to pierwsze tego typu przewinienie użytkownika o którym mówimy (w przeszłości również udostępniał zdjęcia innych użytkowników bez ich zgody, za co miał już wcześniej bana) dlatego też samo
  • Odpowiedz
@wykop:

Ktoś z kanału zgłosił? Sorry, ale to niemożliwe. Bardzo wygodne tłumaczenie, bo teraz będziecie mówić, że nie możecie zdradzić tożsamości zgłaszającego.

Już pomijam fakt "udostępniania zdjęć", które są dostępne po wpisaniu nicka tej wykopowiczki w google na pierwszej stronie, o ile dobrze pamiętam. O olewaniu zgłoszeń naruszania czyjegoś prawa do ochrony wizerunku tylko dlatego, że ten ktoś nie ma tutaj konta z litości nie wspomnę.

Ah, i jak zawsze
  • Odpowiedz
@szczepqs: Treść zgłoszona została nam przez uczestnika kanału. Wasz kanał nie jest jedynym kanałem zamkniętym w serwisie, takich kanałów jest naprawdę sporo. Gdyby moderatorzy mieli robić każdego dnia obchód wszystkich kanałów, to nie mieliby czasu na moderację pozostałej części serwisu, dlatego też treści moderowane są jedynie po otrzymaniu zgłoszenia. Samego faktu udostępniania zdjęć i danych użytkowniczki w kanale, do którego nie miała ona dostępu przez co nie mogła w żaden
  • Odpowiedz
@wykop: Nie wierzę wam, przykro mi. Co do innych kanałów, to mało mnie one obchodzą, naprawdę.

(Btw - kiedyś mówiliście, że skasujecie kanały, bo nikt z tego nie korzysta, a nagle jest ich sporo?)

No i co z drugim pytaniem? Po co im taki dostęp? Bo jakoś znajdują czas na czytanie kanałów, plusowanie, ba, nawet chcą uczestniczyć bardziej aktywnie!
  • Odpowiedz
Na kontakcie jednak napisaliśmy mu, że bana mu oczywiście ściągniemy jeśli tylko wykopowiczka, której zdjęcia udostępniał potwierdzi nam, że udzieliła mu zgody na publikację zdjęć i rozpowszechnianie jej wizerunku. To sprawiedliwy układ, prawda? Potwierdzenia takiego nie otrzymaliśmy do tej pory...


@wykop: wygląda na to, że wkrótce otrzymacie stosowne potwierdzenie.

Sprawa została zgłoszona nam przez innych uczestników
  • Odpowiedz