Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #lazienka #pytaniedoeksperta

Cześć,

Dziadkowie różowej muszą zrobić remont łazienki i chciałbym im trochę pomóc.
Wielka płyta (system szczeciński), tj. osobny kibelek i mała łazienka. Z bliżej nieokreślonych powodów mają w łazience grzejnik elektryczny - podobno nie da rady zrobić wodnego - nie moje mieszkanie, nie wnikam, bo dziadek zaczął coś opowiadać o jakimś sąsiedzie grzebiącym w pionie, oszustach itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie da się i koniec, ze starszym nie będę się kłócił.

Z racji tego, że mają do dupy wentylację, wszystko zachodzi wilgocią i pojawia się grzyb, chyba że grzejnik chodzi z pełną mocą 24/7, co generuje dosyć spore koszta. Tutaj moje pytania:
1) Gdzieś czytałem, że zielone panele z chrobotka częściowo pochłaniają wilgoć - prawda to, czy pełnią tylko funkcję ozdobną? Mimo małego metrażu jeden taki spory panel by wszedł i nawet by to wyglądało
2) Jeżeli pkt 1 nie działa, to czy są w dzisiejszych czasach jakieś w miarę działające grzejniki, które nie mają poboru mocy jak farelka? Albo czy wystarczy wpakować wentylatorek łazienkowy z czujką wilgotności zamiast kratki wentylacyjnej?

Ogólnie chodzi o rozwiązania jak najmniej inwazyjne, więc wywalanie ścian do kibelka, żeby był większy metraż łazienki i 2 kratki odpada.
  • 4
@Thermao: ten sam problem po tym jak administracja zmieniła wentylację z mechanicznej na grawitacyjna. Pomógł wentylatorek z tym że podpięty do oświetlenia. Swiecisz światło to włącza się wentylatorek. Tylko taki wentylatorek jest chyba nielegalny.co roku kominiarz każe mi to zdemontować i zaznacza że wentylacja jest nie sprawna. Ale nikt nigdy nie przyszedł tego sprawdzić i nie ma żadnych konsekwencji.
Gdzieś czytałem, że zielone panele z chrobotka częściowo pochłaniają wilgoć


@Thermao: jeśli nawet coś tam pochłaniają, to na pewno nie tyle, by uzdrowić sytuację, inaczej musiałyby mieć z boku rureczkę do odprowadzania wciąganej wilgoci.

czy są w dzisiejszych czasach jakieś w miarę działające grzejniki, które nie mają poboru mocy jak farelka?


@Thermao: nie ma. Grzejnik to grzejnik, żeby grzać z mocą X watów, musi pobrać X watów mocy, nie da
System Szczeciński - domyślam się że układ jest taki, że masz kuchnię, pion, wc i dalej łazienka. Jeśli tak to kaloryfer da się, idzie od piony przez wc do łazienki. Sprawdź w rozliczeniu od spółdzielni czy płacą za niego czy nie.