Wpis z mikrobloga

@robert5502: proszę nie powielajcie fałszu o miłującym wszystkich i tolerancyjnym chrześcijaństwie. Nienawiśc do gejów i pogarda innowiercami jest z naukami Jezusa i pierwszych chrześcijan zgodna. Dlatego zasługuje na odrzucenie wraz z całością religii
  • Odpowiedz
@Dariel: w Biblii homoseksualizm jest wprost pokazany jako grzech. W starym testamencie jest nakaz ich zabijania, nowy tego nie znosi ale mówi że będą potępieni
@pepies: @Khorne_: jeśli wy tak serio to chyba nie mam co tu mówić, jakieś podstawy elementarnej moralności i wiedzy o świecie to minimum a ja nie mam zamiaru wdawać się w dyskusję o to dlaczego homoseksualizm to nic złego
  • Odpowiedz
@Dariel: ''Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego"

Kapłańska 20:
"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli" (Jezus i Bóg według teologii chrześcijańskiej
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Rusther: Ale katolicyzm opiera się na Nowym Testamencie, który to miał być dziełem natchnionym. Stary Testament jest w dużej mierze zbiorem panujących wtedy praw.
  • Odpowiedz
18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@DrDevil: "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni"
Stary testament to wciąż słowo Boga - takiego samego jak w nowym, niezmiennego i idealnego (według teologii chrześcijańskiej)
Tak więc twierdzisz że Bóg kłamał w starym testamencie że to co kazał jest
  • Odpowiedz
  • 1
@Rusther chyba czytales jakis poradnik "Jak nie czytac Biblii a wygrywac dyskusje z katolami - poradnik małego ateisty".
Tylko że nie do konca. W podanym fragmencie jest napisane, że nie zostana zbawieni. Co to ma do nienawiści?
Condo cytatu któremu odpisales @DrDevil (nick adekwatny do rozmowy xD) i chodzi tu o 10 przykazań. Nie wiem, ale tam nie ma punktu o nienawiści do gejów.
Dodatkowo, pamiętaj, że Stary Testament (podobnie jak obecnie
  • Odpowiedz
@robert5502: proszę nie powielajcie fałszu o miłującym wszystkich i tolerancyjnym chrześcijaństwie. Nienawiśc do gejów i pogarda innowiercami jest z naukami Jezusa i pierwszych chrześcijan zgodna. Dlatego zasługuje na odrzucenie wraz z całością religii


@Rusther: A teraz wskaż mi fragment z cytatów, które przytoczyłeś, gdzie jest mowa o nienawiści do drugiego człowieka w tym do geja? To, że ktoś żyje w grzechu nie oznacza by go nienawidzić. Nawet Kainowi Bóg powiedział,
  • Odpowiedz
@Rusther: A jak już tak chętnie odnosisz się do cytatów w Biblii to jestem ciekawy jak odniesiesz się do poniższego

A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". 41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! 42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem
  • Odpowiedz
  • 0
@Rusther Miłować bliźniego znaczy darzyć go podstawowym szacunkiem. Mogę się z nim kompletnie nie zgadzać, mogę go wewnętrznie nie cierpieć, ale gdy szanuje i nie eskaluje konfliktu - zachowuje to przykazanie. Tolerować zaś nie znaczy akceptować. To dwa różne pojęcia.
  • Odpowiedz