Wpis z mikrobloga

1976 + 1 = 1977

Tytuł: Hitler. Upadek zła 1939–1945
Autor: Volker Ullrich
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: 9/10
ISBN: 9788382340419
Tłumacz: Michał Antkowiak
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 848
Drugi tom biografii Hitlera zaczyna się w momencie wkroczenia wojsk niemieckich do Polski w 1939 r., a kończy wraz z jego samobójczą śmiercią w 1945 r. i przeprowadza nas w gruncie rzeczy przez cały przebieg II wojny światowej, jednak prawie wyłącznie z perspektywy niemieckiej, a zwłaszcza samego Hitlera. Jedynym wyjątkiem jest jeden rozdział poświęcony społeczności Berghofu i tego, co działo się w niej w czasie działań wojennych.

Tak samo jak tom pierwszy ten także czytało mi się bardzo sprawnie, właściwie w żadnym momencie (poza może rozdziałem o Berghofie) książka nie dłużyła mi się ani nie nużyła treścią. Ostatni rozdział książki to podsumowanie całej kariery politycznej Hitlera od 1933 r., według mnie bardzo przydatne, gdyż pozwala odświeżyć sobie pamięć i uporządkować w głowie chronologię całej biografii.

Uwaga: w przeciwieństwie do tomu pierwszego, w tym przypisy zostały umieszczone na samym końcu książki — niestety normalną czcionką, przez co samych przypisów jest ok. 300 stron. Samej treści jest stron dokładnie 600.

#bookmeter #historia #ksiazki #czytajzwykopem #ocieplaniewizerunkuadolfahitlera #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1659212353J66ktpqKCTeqK8Ngin5qML.jpg
  • 4