Wpis z mikrobloga

Mirki
Przymierzam się do zakupu legendarnego Casioak - G shocka ga 2100. I tu mam pytanie do posiadaczy - czy we wszystkich wersjach jest ten sam mało czytelny wyświetlacz elektroniczny? Zastanawiam się czy brać wersje całą czarną GA-2100-1A1ER czy np jakąś z kolorowym akcentem typu GA-2100-1A2ER - ten drugi wariant z niebieskimi akcentami wydaje się mieć też czytelniejszy wyświetlacz
#zegarki
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fire_N: Ja mam cały czarny z białymi indeksami. Powiem Ci, że jest nieczytelny, jak większość negatywów, ale nie ma tragedii. Poza tym, podświetlenie jest bardzo dobrze zrobione, bo oświetla też wyświetlacz, czego nie mam np. w AWG-M100, gdzie w nocy na wyświetlaczach nie widać nic, a są w pozytywie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fire_N: ja bym się zastanowił nad wersją z solarem. Np. GA-B2100-1A albo GA-B2100C-9A jeśli chcesz coś bardziej kolorowego.
Tu proszę lista G 2100 (pomijając nowe full metal, chociaż nie wiem czy bym polecał - przycięli na kosztach i nie wstawili szafirowego szkiełka do zegarka za jakieś 2,5k xD plus wszystkie w negatywie)
https://shockbase.org/watches/series_dyn.php?series=2100

Sam mam ten co wstawił @fi9o i jestem bardzo zadowolony. :p ale to już kwestie estetyki i gustu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WhiteRower: ale casio wkładało mineralne prawie zawsze w G ale za to jego grubość była na poziomie nawet 3-4mm. Nie patrzyłbym na to akurat przez pryzmat przycięcia na kosztach, to nie s(r)eiko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fi9o: niby tak, ale jest sporo G z szafirem. Nawet kostek. :p Podejrzewam, że wsadzą w 2100 jak wyjdzie wersja tytanowa. O ile wyjdzie.
Jestem też ciekaw czym moduł różni się od tego w GST-B500. Czy chodzi tylko o śmigło i podświetlenie, czy coś jeszcze.
Ogólnie mam wrażenie, że Casio czasem reaguje z jakimś opóźnieniem na to, co się dzieje na rynku. A może liczą, że wypuszczając kolejne modele w takich
  • Odpowiedz
@Fire_N: nie mam czasu sprawdzać tych modeli, ale ja mam ga100 cały czarny , negatyw. Nigdy nie przeszkadzał mi negatyw ale czasem wskazówki jak najda na wyświetlacz to nie widać co się #!$%@? dzieje, szczególnie gdy coś mierze
  • Odpowiedz
wielkie dzięki wszystkim za odpowiedź, po zastanowieniu biorę GA-2100-1A1ER, nie będe dopłacał do solara bo to zdecydowanie poza budżetem :P Za to pewnie wjedzie mod jakiś mod na tarcze i indeksy
  • Odpowiedz