Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@x12: piękny rower. Tak powinien wyglądać gravel. Jak u niego z wagą? Jak się ma rama tytanowa do karbonowej jeśli chodzi o tłumienie drgań?
  • Odpowiedz
@md5sum: Waga całego roweru (ze wszystkim co jest na nim zamontowane ale bez śmieci w sakiewkach i z pustymi bidonami) to 9,8kg. Sama rama ze śrubkami powkręcanymi we wszystkie otwory montażowe to równo 2kg.
Co do tłumienia drgań, to karbon jest o wiele lepszy. Tytan pod tym względem jest taki sam jak aluminium.
  • Odpowiedz
@s---k: Jakoś pod koniec podstawówki, może na początku szkoły średniej zobaczyłem w jakimś katalogu rower z tytanową ramą i od tamtej pory "chorowałem" na taki sprzęt. W końcu przyszedł czas żeby sobie taki sprawić i ze wszystkich rowerów które do tej pory miałem, na tym jeździ mi się najlepiej :D
  • Odpowiedz
może chodzi o geometrię? :)


@s---k: Nie, to nie to :) Geometria jest w zasadzie taka sama jak w moim poprzednim rowerze. Tzn rama jest trochę inna ale mostek też jest inny, więc kierownica czy klamkomanetki są tak samo ustawione względem suportu czy siodełka jak w poprzednim.

Nie ma co ukrywać, że karbon jest lepszym materiałem do budowy roweru. Oprócz tego że lepiej tłumi drgania, to jeszcze jest znacznie lżejszy.
  • Odpowiedz