Wpis z mikrobloga

Cześć. Pytanie do osób studiujących na wat lub innej uczelni wojskowej.
Za miesiąc zaczynam unitarkę i trochę obawiam się o swoją kondycję. Testy sprawnościowe z podciągania i sprintu zaliczyłem na max punktów lecz wynik z 1km mnie niepokoi - 4,18. Prawdę mowiąc nie ćwiczyłem biegów przed testami. Ostatnio pobiegłem testowo 3km - wyszło 17,14. Myślę że zapasu siły mam na 5 max 6 km ciągłego biegu. Jak wygląda unitarka pod względem fizycznym? Mam się czego obawiać?
#wat
  • 4
@sonda_lambda01: na unitarce masz chyba tylko jeden egzamin biegowy. Dopiero później to się wszystko zaczyna na WF podczas semestru.
17,14 to ogolnie bardzo słaby czas, bo nawet nie zaliczasz pierwszego semestru. Na pierwszym musisz mieć chyba mniej niz 15 minut na 3km, a na ocenę 5 minimum 13 minut, co semestr ten czas maleje.
A jeśli chodzi o unitarke to tam więcej będziesz miał chodzenia, a to na strzelnice, a to
@sonda_lambda01: a jeśli chodzi o samo bieganie i inne czynności, to trenować, trenować i jeszcze raz trenować. Innej opcji nie widzę.
Bo zaprawy na unitarce na samym początku będziesz miał w graniach 1-1,5 km. Później dopiero ten dystans się zwiększy do 3km codziennie. Żeby was nie zajechać