Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
Cześć. Musiałem oddać samochód do serwisu ze względu na uszkodzenie przewodów hamulcowych. W serwisie wymieniono mi wszystkie przewody. Wracając samochodem po odbiorze z silnika dochodziły odgłosy jakby tarcia. Okazało się, że wąż powrotu od zbiornika płynu wspomagania osiadł na pasku klinowym i go poszatkowało, wylał sie cały płyn, zalało pół silnika, częściowo również alternator. W serwisie powiedzieli, że to nie z ich winy i zupełnie przypadkowo musiało się tak to teraz złośliwie uszkodzić, tak jak w przypadku przewodów hamulcowych. W okolicach zbiorniczka biegnie nowy przewód hamulcowy, więc żeby się tam dostać musieli z pewnością demontować w jakimś stopniu te elementy i źle zamontowali z powrotem. Jako że nie jestem zbyt asertywną osobą, nie wiem co w tym przypadku mam zrobić. W serwisie poradzili przyjechać samochodem i spróbują to naprawić, oczywiście na mój koszt. Mogę złozyć w tym wypadku reklamacje?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neurosurgeon: Ale pieprznie z ich strony, że przypadkiem.. oni źle złożyli na 100%, jak piszesz musieli to demontować do przewodów.. Mają Ci to z przeprosinami naprawiać na swój koszt i jeszcze umyć cały silnik, ale czy uda to się wyegzekwować to już inna sprawa.

Pewnie musiałby się w sądy bawić itd.
  • Odpowiedz
Kwestia właśnie tego jak od nich wyegzekwować naprawę na ich koszt. Oni ciągle się zapierają, że to nie z ich winy i co nam pan zrobisz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz