Wpis z mikrobloga

Mirasy, próbuje odświeżyć bardzo zniszczony 30-letni parkiet na klatce schodowej. Po zdarciu lakieru i jakiejstam cienkiej warstwy drewna nadal mam takie brzydkie plamy. Obawiam się ze musiałabym zeszlifować kilka mm, żeby dotrzeć do jednolitego koloru. Czy można to wyczyścić jakaś chemia? Ewentualnie czym to pomalować żeby tak nie straszyło?
#remontujzwykopem #budujzwykopem #renowacja
Toniezarzutka - Mirasy, próbuje odświeżyć bardzo zniszczony 30-letni parkiet na klatc...

źródło: comment_1658988309rP4MOdwL3PLR2YgXcbwX2t.jpg

Pobierz
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Toniezarzutka: Cyklinowanie. A potem odkurzanie dwa razy dziennie przez tydzień xD Pył będzie wszędzie. Na ścianach, na suficie, w nosie, i dupie pewnie też. I lakierkiem na koniec. Tylko pamiętaj żeby lakierowanie od drzwi nie zaczynać...

Lakier to bym kładł na 3 warstwy. Rozciągnie się w czasie, ale efekt końcowy będzie zajebisty, a podłoga zabezpieczona.
@Toniezarzutka: jezeli zalezy Ci na ekspozycji drewna i masz na to spore fundusze, to cyklinowanie. Najlepiej zaprosic ekipe do siebie na wycene i dac sie konkretnie wypowiedziec, czy dadza rade czy nie i za ile. Jezeli chcesz zrobic tanio mozna pomalowac parkiet na jednolity kolor farba do parkietow i zalakierowac. Zaleznie od wnetrza pasowac beda zarowno neutralne szarosci, jak i mocniejsze, akcentowe kolory - niebieski czy zielony, czern tez potrafi kozacko
przepiorka - @Toniezarzutka: jezeli zalezy Ci na ekspozycji drewna i masz na to spore...

źródło: comment_1658994327xIkYGJwlOdTvhUWsVNajBx.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Toniezarzutka: Widać że między klepkami są duże szpary, więc do stanu normalnego parkietu nie da się doprowadzić. Najlepiej zerwać, przykryć czymś(wykładzina, panele) lub pomalować lakierem w jakimś kolorze który to częściowo zasmakuje.
@TankDriver: szpary między klepkami na drugim podeście uzupełniłam kitem do drewna, nie jest może idealnie ale przynajmniej nie będzie zbierał się tam kurz i piasek. Co ciekawe, na żywo wyglada lepiej niż na zdjęciu. Cyklinowanie raczej odpada, bo maszyna jest duża a podesty małe, w dodatku na stopniach mam podobna sytuacje. Poza tym klepki są lekko zaokrąglone i musiałabym naprawdę dużo zeszlifować żeby dojść do równej powierzchni. @DeXteR25:
Toniezarzutka - @TankDriver: szpary między klepkami na drugim podeście uzupełniłam ki...

źródło: comment_1658996254G7GTfFXpnzecpwFdbTZJEw.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Toniezarzutka: Sądzę, że najprościej byłoby położyć panele. Jeżeli parkiet jest bardzo z zużyty to trzeba zeszlifować tyle, że odsłonią się pióra i wpusty. Zwłaszcza jeżeli wcześniej był już kilkukrotnie cyklinowany.
@TankDriver: to stara 30 letnia podłoga, klepki nie maja żadnych elementów ułatwiających montaż - widać na foto jak się porozjeżdżaly. Mam w planie wymianę, ale obecnie mi się nie opłaca. Chciałam tylko odświeżyć relatywnie niskim kosztem, bo już patrzeć nie mogę na ten syf