Wpis z mikrobloga

Afera w skrócie:

1. Autor wstawia genessis block do źródełek na githubie

2. Wszystkie kopalnie kompilują źródełka klienta i uruchamiają możliwość kopania

3. Po pewnym czasie część monet zaczęła znikać, salda kont zostały wyzerowane, z blockchaina kopalnie otrzymują fałszywe informacje które paraliżują proces wypłat środków

4. Mikroby i Surmuś orientują się że coś jest nie tak, po czym zamykają kopalnie by zminimalizować straty.

5. Chwilę później z tego samego powodu pada reszta kopalnii

6. Smęt, smutek, żal, niedowierzanie.

...

7. Surma szybciutko przenosi swoje 20Mh/s które wynajął do jedynej działającej wtedy kopalnii by do momentu unormowania diffa ubić tyle monet ile będzie się tylko dało

8. Surmuś wystawia ofertę sprzedaży catcoinów na wykopie

9. Wykopowicze zaczynają go podejrzewać o kradzież monet z kopalni

10. Surmuś opisuje na wykopie przebieg wydarzeń który właśnie czytacie

Jakieś pytania?

#catcoin
  • 32
@surma: No dobrze, ale jak wziąłeś odpowiedzialność za otwarcie poola (nie żadną zapisaną gdzieś tylko taką ludzką) gdzie nagle "95% internetów kopie", a sam coś nakopałeś gdzieś indziej nic nie mówiąc to nic nie stracisz jak się podzielisz, bo w tym momencie Twoja reputacja jest raczej ujemna ;)
@surma: @smietanaminer: @Szarlejowiec: @LiberalnyLibertarianin: Męczycie ten temat i męczycie. Prawda jest taka, że sami jesteście winni, że nie macie catcoinów. Ja miałem przygotowane *bat na wszystkie kopalnie, które miały wystartować razem z walutą (pool @surma też). Nawet komuś na PW, na wykopie napisałem, że znając życie coś przy starcie może się wysypać itp. i lepiej się zabezpieczyć. O ~ 2.15 zaczeła się sypać pierwsza kopalnia, więc szybko opaliłem
@smietanaminer: szkoda , że na wykopie nie ma godziny wypowiedzi. Wtedy zarwałem noc i byłem dość aktywny na wykopie. Mogłem uwiecznić tą "histeryczną" chwilę i porobić jakieś screeny cycuś itp;)) Teraz miałbym niezbite dowody;)
@surma: skoro pojawia się możliwość, to i dopytam... jak to jest z tymi pierwszymi blokami - do około 1.000 bloku były one potwierdzane przez sieć i zostały za nie naliczane jakieś coiny... kto więc potwierdzał nasze monety wcześniej, a kto później przestał... jest gdzieś jakaś historia blockchaina z numerami bloków, transakcji itd, które zostały jakoś zatwierdzone?
@ppawel: To też jest ciekawa zagadka której nie potrafię rozwikłać, możliwe że kopalnia przepięła się do innego źródła blockchainu (po restarcie serwera który wykonałem by zwiększyć moc obliczeniową), i wtedy też właśnie wszystko zaczęło się sypać.
@surma: czyli całkiem możliwe, że jeśli więcej osób i kopalni korzystało z tej pierwszej wersji CATów to jest szansa, że te koty wiodą gdzieś jakieś "życie po życiu" - czyli przy współpracy osób, które zostały oszukane powinno być możliwe uruchomienie "tamtej" oryginalnej wersji waluty? nawet jeśli by to nie pomogło w odzyskaniu utraconych środków - powinno poważnie nadwyrężyć zaufanie do pozostałych CATów ;)
@ppawel: Problemem było to, że monety zaczęto kopać przed oficjalną "premierą" coina, bo autor dał genesisa do źródła. Skapnął się 1h później i aby to poprawić wydał nowego klienta, który zawierał dodatkowy CHECKPOINT pomiędzy genesisem a obecnym blokiem [W TEJ CHWILI POWSTAŁA DRUGA WALUTA, OSOBY KTÓRE KOPAŁY WCZEŚNIEJ UŻYWAŁY STAREJ WALUTY, OSOBY KTÓRE DOŁĄCZYŁY PÓŹNIEJ UŻYWAŁY NOWEJ WALUTY]. Dlaczego to wszystko się pomieszało? Bo osoby z nową walutą brały dane od