Wpis z mikrobloga

Cześć, po stłuczce jestem zmuszony do zakupu nowego auta i szukam jakiejś rady. Musi być to niemałe auto, bo regularnie podróżować w nim będzie 4/5 osób (weekendami), na tygodniu trasy typu 5-15km w jedną stronę i nie codziennie. Budżet to jakoś +/- 15-20k. Na czym mi zależy najbardziej: niskie spalanie (mój poprzedni wóz palił 12l/100 przy spokojnej jeździe po mieście i był to dramat), możliwie jak najwyższa szeroko pojęta niezawodność. Nie szukam wrażeń z jazdy, raczej obszernego, ale taniego w utrzymaniu dupowozu. Do głowy przyszło mi: Honda Accord (7 gen), Mondeo (mk3/4), Citroen C5 oraz Volvo S40 (2 gen). Nie wiem czy to dobre wybory i jestem otwarty jak ktoś ma jakieś ciekawe autko spełniające powyższe wymogi :)
#kupautozmikro #samochody
  • 8
@belzebong: Współczuję, tym bardziej że kilka miesięcy temu byłem w identycznej sytuacji.
Współczuję podwójnie bo z tej listy założeń, którą wymieniłeś, pozostanie Ci przede wszystkim jedno:
- wezmę co będzie dostępne...

To co się pojawia na portalach to już naprawdę dramat wyceniany jak pozłacane auto szejka.

No chyba że nie masz noża na gardle i możesz poczekać rok czasu na unormowanie się sytuacji.
@belzebong sam stoję przed podobnym wyborem aktualnie. Po rozmowie z mechanikiem na pewno odradził bym Citroena C5 ze względu że w dieslach trzeba uważać na firmę wtrysków (trafisz na firmę Bosch to dobrze) reszta do bani plus ewentualna ich naprawa to około 1000 zł za jeden. Zawieszenie pneumatyczne git dopóki nie przyjdzie do naprawy. W tym przedziale cenowym raczej ciężko upolować coś dobrego.
@belzebong: To powiem Ci że wrak z mojego dzwona (uszkodzony przód do chłodnic) odkupił warsztat, który mi się pochwalił że za 3-4 tygodnie będzie tym już jeździł nowy właściciel. Mnie strasznie prosił o wszelkie papierki z przeglądów, serwisów z ASO itp. bo "to zawsze lepiej wygląda jak się auto sprzedaje". Ludzie teraz wszystko biorą.

Szukałem nowego auta i znajomy sprzedawca wyprowadził mnie z błędu co do terminów i dostępności popularnych modeli,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@belzebong:
Jak trafisz na citroena c5 z silnikiem benzynowym 1,8 lub 2,0 to wygrales zycie- proste auta,idealne do lpg- w srodku bardzo duze i pakowne
Volvo s40 to ladniejszy ford,w srodku ciasniejszy od w/w.
Mondeo spoko,Honda ciasna i droga
A co do napraw- w nastolatku w kazdej chwili moze cos sie zepsuc- niezaleznie od marki i przebiegu