Wpis z mikrobloga

Czy jak mam temperatury rzędu 80-90 raz na parę dni przez kilka godzin gdy gram, to powinienem się martwić? Robić coś z tym, jakieś dodatkowe chłodzenie, czy zostawić?

#komputery
  • 13
@Virsky: Niestety w laptopach to standard przy graniu. Możesz go oddać na serwis czyszczenia + wymiany pasty i termopadów, myślę że ci to ktoś w niedużych pieniądzach ogarnie, a temperatury powinny spaść o 5, może do 10 stopni.
@Virsky: Mało co ugrasz. Układ chłodzenia jest dedykowany.
Jak nie szkoda Ci gwarancji (lub jej nie masz) możesz wymienić pastę termoprzewodzącą na lepszą i termopady na lepsze.
Poza tym możesz zadbać o lepszą wentylację.
Samo podparcie dalszych narożników (dla podniesienia tyłu) może poprawić temperatury o kilka st.C.

Zbice temperatur w laptopie ma sens, zwłaszcza że tworzywa sztuczne(plastiki) mimo że się nie topią, to pod wpływem temperatury się degradują po paru latach.
@sirpingus: a zakładając że zostawię jak jest to ile pociągnie? Kupiłem go używanego pół roku temu, obstawiam że wtedy miał już ze 2-3 lata, fajnie by było jakby jeszcze z e dwa lata był w pełni sprawny
@Virsky: To zależy też od tego jak będzie traktowany, jak wydajny i czysty będzie układ chłodzenia. Ale tak jak powiedział Ci jeden mireczek - dobra pasta termoprzewodząca (Noctua NT-H2) plus dobre termopady zdecydowanie przedłużą życie temu lapkowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)