Wpis z mikrobloga

Tak ale nie mam mentalu pytanie jest czy w samej metodyce jest cos zlego?


@Buty_Na_Asfalcie: wedlug wiary katolickiej tak, bo do zaplodnienia nie dochodzi w sposob "naturalny" (w sensie penis w #!$%@?) tylko komorka jajowa jest zapladniania w probowce, przy uzyciu nasienia mezczyzny, a potem wprowadzana do macicy kobiety. jest to skuteczna metoda leczenia nieplodnosci, ale czasem takie zaplodnienie nie wychodzi, trzeba probowac kilka razy
@Buty_Na_Asfalcie: in vitro nie powinno być refundowane do póki są dzieci w domach dziecka. Aborcja powinna być legalna w 3 przypadkach jak jeszcze do niedawna. W pełni refundowane powinno być badanie płodu na choroby genetyczne. Skrobać na życzenie to sobie może szyby w aucie zima. W dobie tylu antykoncepcji to wpadka jest oznaka głupoty. Co do in vitro to nie jest to szatańska praktyka, a niejednokrotnie ostateczność dla par. Co ciekawe
@stempien666: mimo tylu różnych antykoncepcji jak najbardziej wpadka jest możliwa i nie jest oznaką głupoty. Zgodziłabym się z tym, gdyby np. antykoncepcja hormonalna dla mężczyzn była normą, wtedy taktycznie byłaby to głupota. In vitro jak najbardziej powinno być refundowane. Adopcja dziecka nie jest prosta, zajmuje bardzo dużo czasu, bardzo mało osób ma możliwość takiej adopcji. Jeśli chodzi o adopcję starszych dzieci nie dziwię się, że rzadko jest ona rozpatrywana przez ludzi
in vitro nie powinno być refundowane do póki są dzieci w domach dziecka


@stempien666: z jakiej racji? A może ktoś chce mieć potomka ze swoimi i żony/partnerki genami..
A poza tym jedno nie wyklucza drugiego/

Skrobać na życzenie to sobie może szyby w aucie zima.


Cywilizacyjnym standardem jest dopuszczalna aborcja na życzenie do 3 miesiąca płodu. Nadużyciem jest aborcja w momencie, gdy płód może przeżyć poza organizmem kobiety. Co do zasady
@21374201: gumy, tabletki, spirala itp naprawdę jest w czym przebierać. Rozwiąże to problem niepotrzebnych aborcji. Potrzebna jest reforma aby ułatwiać adopcje niż ja utrudniać. Po drugie to lepiej naprawić funkcjonowanie domów dziecka. Patologia tam nie bierze się z nikąd. Koło się zamknie samo. Bo łatwiejsza adopcja to mniej starszych dzieci, mniej starszych dzieci i lepsze funkcjonowanie domów dziecka to mniej patologi, mniej patologi to większa chęć adopcji starszego dziecka.
@spiegelglas: z racji takiej ze to fanaberia i wmawianie sobie ze to jakiś plaskacz w pysk wychowywać „nie swoje” dziecko. Miłość do dziecka nie ma nic wspólnego ze wspólnym DNA ;) A co do aborcji to uważam ze powinno się zapobiegać niż potem płakać. Czemu to przyszłe dziecko ma cierpieć przez głupich rodziców? Wszyscy dumnie gadają o edukacji seksualnej. Wg mnie to ona powinna polegać na mówieniu młodym o skutkach i
@stempien666: zgadzam się z Tobą, aczkolwiek też uważam, że kwestia dobrej antykoncepcji nie powinna być tylko i wyłącznie zarzucona na kobiety. Antykoncepcja nie jest zero-jedynkowa, bierzesz i wszystko super. Są to dość spore koszty i najważniejsze obciążenie dla organizmu różnymi skutkami ubocznymi nawet jeśli jest dobrze dobrana. Dlatego powinno się popularyzować inne metody antykoncepcji niż prezerwatywy jeśli chodzi o mężczyzn. Obawiam się, że długo trzeba będzie czekać na jakąkolwiek zmianę, bo
@stempien666: no właśnie problem z edukacją seksualną w tym kraju jest niestety taki, że jej nie ma. Kiedyś przeprowadziłam bardzo ciekawą dyskusję z moją profesor, której czas edukacji przypadł na głęboki PRL i z tego co mówiła jak wyglądała edukacja seksualna wtedy to była ona kilkadziesiąt razy bardziej postępowa jak teraz, gdzie w liceum rozmawia sie o uczuciach, a nie porusza tematu chorób wenerycznych i antykoncepcji.