Wpis z mikrobloga

Witam was i potrzebuje rady.
Pracuje od ponad 15 lat w korpo i ogólnie jest ok. Pracodawca dobry, szef petarda, kasa się zgadza generalnie nie mam na co narzekać i nie po to jest ten wpis. Od jakiegoś czasu w związku z tym, że w mojej opinii ten kraj zmierza donikąd, zacząłem rozglądać się za inna robotą w kraju gdzie ludzi takich jak ja, posiadających jakąś wiedzę i umiejętności nie #!$%@? się na podatki i nie uszczęśliwia nowym ładem i gdzie cukier zalega na sklepowych pułkach. A więc, aby nie palić sobie mostów byłem umówiony w pracy na urlop bezpłatny i nie było z tym problemu, ale teraz dostaliśmy dużo zamówień, ludzi brakuje i taka opcja nie wchodzi w grę. Kiero jest w porządku i skoro obiecał mi ten urlop a przez dyra nie może mi go udzielić radzi mi abym skorzystał z L4, spróbował czy mi się spodoba i po miesiącu podjął decyzję. Kraj mojego wyjazdu znajduje się poza granicami UE ale nie wiem czy pracodawca może zweryfikować czy w czasie zwolnienia nie podjąłem pracy gdzieś indziej. I tutaj moje pytanie. Może czy nie?
  • Odpowiedz