Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem co wpisać w CV. Rok expa here. Software house, PHP, pełno kodowania szablonów, WordPress, PrestaShop, czasami wpadają projekty w React.
Pustka w głowie, bo zadania niczym fullstack, a pewnie w niczym nie robię dobrze, bo nikt tego nie kontroluje. Mam 6k na rękę UOP, więc narzekać też nie mogę.
Chciałbym się jednak ukierunkować backend/frontend. Pytanie jak? Czuję jakbym zaczynał od zera z takim stackiem, bo wszędzie szukają specjalistów w danej dziedzinie, a nie juniora od wszystkiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#programista15k #programowanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e00890a7f3e99959296b22
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 9
  • Odpowiedz
OP: Pytanie, czy jak pójdę w frontend nie będę musiał przypadkiem obniżyć wynagrodzenia. Tak samo backend. Bo to trochę jakbym zaczynał od nowa (?).
PHP jest sporo, koduje całkiem dużo wtyczek i modułów do wymienionych CMS'ów, sporo też łatania błędów na dinozaurach klientów. Frontendu jednak jest zdecydowanie dużo więcej, ale najczęściej ogranicza się on do czystego HTML/JavaScript/SCSS. To taki przekrój, że trudno to opisać w sumie. Osobiście lepiej czuję się na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wynagrodzenie na FE jest nawet wieksze, bo starego kodu na BE klienci nie widza i biznes ma mniejsze parcie na technologiczne up to date. Zapotrzebowanie na FE jest wiec wyzsze, co winduje ceny prawem popytu i podazy. Obecnie robisz fullstack, praca na typowym FE lub BE to zupelnie inna para kaloszy. Jak wyzej napisalem, odpusc sobie BE.
  • Odpowiedz