Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakieś rady na nadmierną produkcję sebum? Próbowałem wszystkich kremów jakie są na rynku, byłem u kilkunastu dermatologów.
Co mi najbardziej pomagało? Smarowanie twarzy samym olejkiem np. konopnym.
Rady od dermatologa? Odstawić natychmiast olejki/peelingi/kremy. Stosować żele do twarzy jeśli mam uczucie suchości, jeśli nie to w ogóle.
Rzeczywiście żele są lepsze od kremów ale i tak mam nos i czoło w drobnych kropelkach sebum.
Od tygodnia biorę zimne prysznice, bo czytałem że to świetne na takie problemy. Na razie nie widzę efektu.
Jako że mam łojotokowe zapalenie skóry to stosuję szampony przeciwłupieżowe i myję nimi też twarz, zgodnie z zaleceniami dermatologa. Jeśli tego nie robię, to mam całą mordę zasyfioną, skórę głowy też. Zanim to robiłem też miałem mega sebum więc to nie jest przyczyna.
Tak więc jak wygląda moja pielęgnacja:
Zimny prysznic, mycie głowy i twarzy szamponem z dziegciem(nie widzę różnicy między takim naturalnym a nizoralem/pirolamem), następnie nakładam żel aloesowy. Po kwadransie widzę kropelki sebum.
Wiem o barierze hydrolipidowej, robiłem to ale bezskutecznie. Raczej nie będę używał olejku pod żel aloesowy, bo wg dermatolog olejek zapcha mi pory i problem będzie jeszcze większy. Brałem też izotek ale wytrzymałem tydzień na najniższej dawce ze względu na skutki uboczne.
#tradzik #dermatolog

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62dfc4b5f4aca484db461850
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: prawda jest taka, że dermatolog zna się na lekach, a nie kosmetykach
Ja też mam cerę bardzo tłustą i wygraną 6-letnią walkę z trądzikiem, więc przetestowałam już mnóstwo rzeczy.
Akurat olej konopny jest świetny dla cery tłustej lub trądzikowej, bo nie jest komedogenny, czyli nie zapycha (ma większe cząsteczki które nie zatykają porów). Zapychającym olejem jest np. kokosowy lub arganowy. A konopny właśnie znany jest ze swoich właściwości pomocnych z