Wpis z mikrobloga

Rosji wojna idzie tak dobrze że aż powoduje odbudowę więzów rodzinnych. W Wołgogradzie pewien mężczyzna przypomniał sobie po 20 latach braku kontaktu że miał syna, mimo że się do niego nie przyznawał. I zażądał od porzuconej przed laty matki należnego udziału w wypłaconym "trumiennym" - świadczeniu dla rodzin żołdaków ubitych w walce o Wielką Rosję.
Argumentacja świadczy że mężczyźnie są na sercu prawa ojców. "Ja ojciec - moje prawo".

#rosjawstajezkolan #rosja #ukraina #wojna #rosjatostanumyslu
Pobierz The_Orz - Rosji wojna idzie tak dobrze że aż powoduje odbudowę więzów rodzinnych. W W...
źródło: comment_1658659268nNnzA7R4TyEwaYfeXpnhhY.jpg
  • 10
Trumienne, czyli kilka kilogramów cebuli, ziemniaków i butla oleju xD


@heterodewiant44: no właśnie nie wiem kto to wymyślił ale był na wykopie wczoraj filmik gościa co był rok w tej obowiązkowej służbie wojskowej w Rosji i tam ci żołnierze, którzy po tym roku podpisują kontrakt mają w uj dodatków i przywilejów o których mogliby pomarzyć na swoich prowincjach. Mówił, że to trumienne wynosi 2 mln rubli co na złotówki daje ok
m.....t - > Trumienne, czyli kilka kilogramów cebuli, ziemniaków i butla oleju xD

...
no właśnie nie wiem kto to wymyślił


@mlodyernest:

Ziemniaki, olej i cebulę dostawali Czeczeni. Ale to pewnie i tak obok oficjalnych świadczeń które są na warunki rosyjskie ogromne. Na tyle ogromne że co niektórzy rosyjscy rodzice ewidentnie po cichu liczą że pociechę im odstrzelą na Ukrainie.
Mówił, że to trumienne wynosi 2 mln rubli co na złotówki daje ok 160k.


@mlodyernest: ostatnio zakopywałem jakiegoś clickbaita gdzie pisali że trumienne to 1 do 3 mln od władz regionu + ponad 7 mln od federalnych