Wpis z mikrobloga

Rosji wojna idzie tak dobrze że aż powoduje odbudowę więzów rodzinnych. W Wołgogradzie pewien mężczyzna przypomniał sobie po 20 latach braku kontaktu że miał syna, mimo że się do niego nie przyznawał. I zażądał od porzuconej przed laty matki należnego udziału w wypłaconym "trumiennym" - świadczeniu dla rodzin żołdaków ubitych w walce o Wielką Rosję.
Argumentacja świadczy że mężczyźnie są na sercu prawa ojców. "Ja ojciec - moje prawo".

#rosjawstajezkolan #rosja #ukraina #wojna #rosjatostanumyslu
The_Orz - Rosji wojna idzie tak dobrze że aż powoduje odbudowę więzów rodzinnych. W W...

źródło: comment_1658659268nNnzA7R4TyEwaYfeXpnhhY.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
Trumienne, czyli kilka kilogramów cebuli, ziemniaków i butla oleju xD


@heterodewiant44: no właśnie nie wiem kto to wymyślił ale był na wykopie wczoraj filmik gościa co był rok w tej obowiązkowej służbie wojskowej w Rosji i tam ci żołnierze, którzy po tym roku podpisują kontrakt mają w uj dodatków i przywilejów o których mogliby pomarzyć na swoich prowincjach. Mówił, że to trumienne wynosi 2 mln rubli co na złotówki daje ok
m.....t - > Trumienne, czyli kilka kilogramów cebuli, ziemniaków i butla oleju xD

...
  • Odpowiedz
no właśnie nie wiem kto to wymyślił


@mlodyernest:

Ziemniaki, olej i cebulę dostawali Czeczeni. Ale to pewnie i tak obok oficjalnych świadczeń które są na warunki rosyjskie ogromne. Na tyle ogromne że co niektórzy rosyjscy rodzice ewidentnie po cichu liczą że pociechę im odstrzelą na Ukrainie.
  • Odpowiedz
Mówił, że to trumienne wynosi 2 mln rubli co na złotówki daje ok 160k.


@mlodyernest: ostatnio zakopywałem jakiegoś clickbaita gdzie pisali że trumienne to 1 do 3 mln od władz regionu + ponad 7 mln od federalnych
  • Odpowiedz