Wpis z mikrobloga

@chilon: pod warunkiem że:

1. Nie jest bratem za wschodniej granicy lub innym obcokrajowcem (w przypadku aut z wypożyczalni to naprawdę spora liczba osób)
2. Mieszka pod adresem wskazanym w CEPiKu - sam mam tam adres pod którym nie mieszkam od ośmiu lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) , jak większość polskich kierowców.
3. Odbierze wezwanie
4. Stawi się na wezwanie
5. Nie będzie cwaniakiem który ukręci sprawie
@xTortox: A ja jestem ciekaw jak do tego podejdzie traficar. Bo żeby założyć konto na traficarze to przesyłasz im zdjęcie prawa jazdy, dane karty kred/deb i aktualny adres, a do tego mają dokładną historię przejazdów i informację kto dokładnie prowadził pojazd. Policja nawet nie będzie się musiała fatygować do cepiku, wystarczy się skontaktować z centralą traficara.
edit: bo to jest auto z wypożyczalni "na minuty" traficar.
Policja nawet nie będzie się musiała fatygować do cepiku, wystarczy się skontaktować z centralą traficara.


@dstrdstr: dokładnie, policja powinna skontaktować się z traficarem i dać im mandat. Resztą niech zajmuje się sam traficar, a nie obciążają państwo kosztami. Ich auto, ich odpowiedzialność, a oni potem niech wyciągają konsekwencje na podstawie regulaminu usługi
@dstrdstr: zbyt piękne żeby było prawdziwe - traficar owszem, wskazuje użytkownika, który w danym czasie używał auto, ale zastrzegając w oświadczeniu, że to użytkownik, a nie kierowca. Czynności wyjaśniające są więc konieczne, o ile są w ogóle możliwe do przeprowadzenia, bo jak wskażą Dymitra bez adresu w Polsce, zamieszkałego w Donbasie to po sprawie.

@Ogau: ale wiesz że działania policji są w takim przypadku regulowane przez prawo, a nie widzimisię
ale wiesz że działania policji są w takim przypadku regulowane przez prawo, a nie widzimisię policjanta? Za wykroczenie odpowiada kierowca, który tak pozostawił pojazd. I żeby go skutecznie ukarać to trzeba go najpierw ustalić.


@xTortox: wiem, po prostu rozmarzyłem się i myślałem o kraju, w którym przepisy nadążają za rzeczywistością. Sorry panie prawnik serious business ( ͡° ͜ʖ ͡°)
traficar owszem, wskazuje użytkownika, który w danym czasie używał auto, ale zastrzegając w oświadczeniu, że to użytkownik, a nie kierowca


@xTortox: to ciekawe, że w taki sposób wskazują skoro we własnym regulaminie mają punkt, że kierować może tylko osoba, która dokonała rezerwacji pojazdu. Z resztą, jak w każdej wypożyczalni, w umowie wskazuje się kierowcę. Ciekawe też jak to ma się do tego przepisu, że jak właściciel pojazdu nie wskaże kierowcy to
@ZmiksowanaFretka: a bo właściwie do czego tu się odnosić? Nie wiem jakie są wewnętrzne regulaminy komercyjnej firmy, a zresztą, nawet jeśli są takie jak mówi @dstrdstr, to przecież nie ma to żadnej wartości dowodowej. Fakt ewentualnego nieprzestrzegania regulaminu przez wypożyczającego jest jak najbardziej prawdopodobny i że zrozumiałych względów ani Traficar, ani prowadzący jakiekolwiek czynności, nie może na jego podstawie jednoznacznie i bez żadnych wątpliwości dowieść, że że stuprocentową pewnością kierował
Nie wiem jakie są wewnętrzne regulaminy komercyjnej firmy,

@xTortox: Nie przeszkadza ci to jakoś żeby się wypowiadać w temacie ¯\_(ツ)_/¯ No raczej traficarowi nie będzie się uśmiechało płacić mandatu za niewskazanie sprawcy więc bardzo szybko podadzą dane osoby na którą było wynajęte auto i dalej to już jej problem, postępowanie to samo - taryfikator od stycznia nie jest łaskawy.

Daj proszę fragment.


lubię otwierać oczy ludziom, którzy myślą że sfotografowanie pustego
@ZmiksowanaFretka: Wypowiadam się o obowiązującym w Polsce porządku prawnym (choć nazywanie tego porządkiem w przypadku kodeksu w sprawach o wykroczenia to duże nadużycie), co do którego mam olbrzymie pojęcie i wieloletnią praktykę. Nie wypowiadam się natomiast w sprawach regulaminu jakiejś firmy, bo na dobrą sprawę nie ma to żadnego znaczenia z perspektywy funkcjonariusza, a na taką staram się Wam otworzyć oczy. Nawet jeśli Traficar wskazałby w piśmie tak jak mówicie -
@xTortox: No i żona dostaje mandat, sprawa zamknięta.

Z moich prywatnych statystyk mogę ci tylko powiedzieć, że % zgłoszeń gdzie nie uda się ustalić kierującego jest poniżej 10%, zauważyłem zdecydowany spadek od stycznia( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli ci w jakimkolwiek stopniu zależy na poprawie sytuacji to nie wiem czemu ma służyć takie uświadamianie ¯\_(ツ)_/¯
No i żona dostaje mandat, sprawa zamknięta.


@ZmiksowanaFretka: To jest opcja optymistyczna... ( ͡° ͜ʖ ͡°) pozwól że nie będę już rozwijał możliwości mniej optymistycznych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przypomniałem sobie, że kiedyś już chyba o tym rozmawialiśmy i wspominałeś o swoich statystykach. Cóż, tylko się z tego cieszyć ;) Statystyki wykroczeniowców z którymi kiedyś pracowałem były dużo, dużo, dużo gorsze ¯\_(ツ)_/¯