Wpis z mikrobloga

Wyjaśni mi ktoś dlaczego Dior Sauvage Parfum z Douglasa jest tak nietrwały? Kiedyś miałem wodę perfumowana z Notino, to zapach się utrzymywał zdecydowanie dłużej.
#perfumy
  • 8
@qYd562 EDT EDP Parfum to zazwyczaj nie są TE SAME zapachy które są uporządkowane od najmniej trwałego do najbardziej trwałego. To zapachy które mają inne proporcje składników albo nawet inne składniki. EDT ma z reguły lepsza projekcję czyli intensywność zapachu, ale składniki które za to odpowiadają szybko się ulatniają. Natomiast Parfum z reguły maja podbite składniki które trzymają się długo ale bliskoskornie. Może o to Ci chodzi?
@NightWing:
Kupiłem 100ml perfumu, ponieważ z wygooglowanych opisow miał być mocniejszy i trwalszy niż woda perfumowana. Niestety jest na odwrót. Ogólnie było dosyć dużo negatywnych opinii, które właśnie wynikały ze słabej trwałości.
@NightWing: Zacząłem używać perfumu niczym najtańszego psikacza, czyli w dużych ilościach i mam wrażenie, ze trwałość się poprawiła. Zużyje go do końca, ale kolejnym razem spróbuje zakupić Elixir.